dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Odnowienie współpracy Powiatu Tarnowskiego z Pfaffenhofen

delegacja niemiecka 2013 miniOtwarty zostanie nowy rozdział współpracy między Powiatem Tarnowskim a Powiatem Pfaffenhofen w Bawarii. Zdynamizowana zostanie wymiana młodzieży, znów będziemy mogli za niewielką cenę sprowadzać z Niemiec strażackie samochody, współpraca obejmować będzie też wymianę doświadczeń z zakresu pomocy społecznej oraz systemu przeciwpowodziowego.

Gościliśmy niedawno Rudiego Engelharda, doradcę Starosty Pfaffenhofen ds. współpracy z Polską oraz Starostę seniora, który przyjechał wraz z małżonką. Celem wizyty było otwarcie nowego rozdziału współpracy pomiędzy samorządem Powiatu Tarnowskiego a Powiatu Pfaffenhofen. Co uzgodnił z władzami naszego powiatu?

delegacja niemiecka 2013 2
- Zdynamizowana zostanie wymiana młodzieży - informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Będzie możliwość wyposażania naszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w średnie samochody bojowe. Niemcy po dziesięciu latach je wycofują, ale są w bardzo dobrym stanie technicznym i mogą nam je odsprzedawać za niewielką odpłatnością. Współpraca będzie też obejmować wymianę doświadczeń w obszarze pomocy społecznej.

delegacja niemiecka 2013 1

W związku z planami wymiany doświadczeń z zakresu pomocy społecznej, goście z Niemiec obejrzeli Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Delegacja odwiedziła również nowoczesną Skoncentrowaną Dyspozytornią Medyczną Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie oraz siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, gdzie omówiony został przebieg akcji powodziowej z 2010 roku w Powiecie Tarnowskim. Przypomnijmy, że delegacja samorządu Powiatu Tarnowskiego przebywała w Pfaffenhofen w ostatnich dniach lipca tego roku, a celem wizyty było przede wszystkim zapoznanie się z systemem przeciwpowodziowym w Bawarii oraz rozwiązaniami niemieckimi w tym zakresie.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Starosta Rudi Engelhard wręczył Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi, niezwykłą pamiątkę - tablicę z odciskami dawnych pieczęci miejscowości Powiatu Pfaffenhofen. - Te pieczęcie już zostały zniszczone. To jeden z kilku istniejących egzemplarzy tablic z tymi pieczęciami. Chcemy, podarować go naszym polskim przyjaciołom. Te pieczęcie mają dla nas dużą wartość sentymentalną - dodaje Starosta Rudi Engelhard.

delegacja niemiecka 2013 3