dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Na kolonii w DWD w Jodłówce Tuchowskiej

dwd 2013 miniDom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej w bieżącym roku po raz kolejny wygrał przetarg na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin Województwa Małopolskiego. Dochód wyniósł ok. 400 tys. złotych. Tym razem dzieci mieszkają także w nowo wybudowanym budynku dydaktyczno-mieszkalnym.

Dzieci wypoczywające na dwutygodniowych turnusach w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej korzystają z atrakcji, które oferuje im placówka, m.in. basenu, sali komputerowej, siłowni, rowerów i wielu innych. Ponadto organizowane są zajęcia z socjoterapii, na których koloniści doskonalą i uczą się zasad oraz umiejętności komunikowania i współżycia w społeczeństwie. Zajęcia multimedialne pozwalają na zapoznanie się z obsługą tabletów, aparatów fotograficznych itp., czego efektem jest wykonanie przez dzieci pocztówek upamiętniających pobyt na kolonii.

dwd 2013 1
Podczas każdej kolonii odbywają się wycieczki krajoznawcze: autokarowe i rowerowe. Dzieci mają możliwość zobaczyć:
- w Ciężkowicach: multimedialne muzeum przyrodnicze oraz rezerwat przyrody „Skamieniałe miasto”;
- skanseny: pszczelarski „Bartnia Chata” w Stróżach oraz archeologiczny „Karpacka Troja” w Trzcinicy;
- w Tuchowie: dydaktyczną ścieżkę przyrodniczą oraz klasztor ojców Redemptorystów z ruchomą szopką i muzeum etnograficznym.

dwd 2013 2
Piesze i rowerowe wycieczki odbywają się po szlakach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Dzieci poznają na nich bogactwo osobliwości przyrody oraz zabytki kultury. Uczą się w ten sposób czynnie wypoczywać. Kształcą umiejętność współpracy, wytrwałość, odpowiedzialność oraz szacunek do otaczającego ich świata.

Kolonistów wypoczywających w Domu Wczasów Dziecięcych odwiedził Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Rozmawiał z nimi na temat pobytu i przygotowanych atrakcji, wizytował zajęcia oraz zwiedził nowy budynek.

dwd 2013 3