dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

List Starosty Tarnowskiego na rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

starnowki miniW związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym 2013/2014 Starosta Tarnowski Roman Łucarz wystosował list do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Tarnowski.

Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie
szkół ponadgimnazjalnych Powiatu
Tarnowskiego

Szanowni Państwo

Wkraczamy w nowy rok szkolny - 2013/2014. Wszyscy czynimy to mając własne, sprecyzowane oczekiwania i nadzieje, które będziemy chcieli realizować w trakcie tego roku. Niezmiennie celem nadrzędnym naszej pracy pozostaje dobro młodych ludzi, których chcemy wyposażyć w niezbędną wiedzę, kompetencje oraz przekazać im w procesie wychowania najlepsze wartości. Mówię „my” - bo - jako nauczyciel - czuję się bezpośrednio związany z życiem szkoły, czuję i znam problemy środowiska nauczycielskiego. Jednocześnie pragnę podkreślić, iż samorząd Powiatu Tarnowskiego, jako organ prowadzący – jest częścią rzeczywistości szkolnej, a zarówno ja jako Starosta Tarnowski, jak i cały Zarząd Powiatu, czujemy odpowiedzialność za powierzone nam szkoły, pracujących w nim nauczycieli oraz pobierających naukę uczniów. Ta odpowiedzialność karze nam podejmować również trudne decyzje, wynikające z ogólnokrajowych problemów polskiej oświaty, takich jak np. niż demograficzny, mający bezpośrednie skutki na gruncie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Nowy rok szkolny to również początek realizacji programu „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”. Jako Starosta Tarnowski traktuję ten projekt priorytetowo. Co ważne, obejmuje on szkoły wszystkich typów na terenie całego Powiatu Tarnowskiego, nie tylko te prowadzone przez samorząd powiatowy. W związku z tym za cel nadrzędny edukacji w Powiecie Tarnowskim w roku szkolnym 2013/2014 uznajemy doskonalenie zawodowe nauczycieli i wierzymy, że wszyscy dyrektorzy oraz nauczyciele uczący w szkołach na terenie powiatu będą z nami w tym zakresie współpracować. Jest to istotny etap w budowaniu nowoczesnego systemu doskonalenia zawodowego nauczycieli w Powiecie Tarnowskim.

Na zakończenie pragnę zwrócić się do młodzieży uczącej się w naszych szkołach. Przed Wami młodzi przyjaciele dziesięć miesięcy nauki. Proszę Was - wykorzystajcie ten czas dobrze. Pielęgnujcie te wartości, które przekazują Wam Wasi rodzice, Kościół, nauczyciele. W myśl słów Papieża bł. Jana Pawła II: Jesteście przyszłością świata, narodu, Kościoła. Od Was zależy jutrzejszy dzień. Niech te słowa będą Wam towarzyszyć przez cały ten nadchodzący rok szkolny.

Życzę Wszystkim Państwu, Dyrektorom, Nauczycielom i Społeczności Uczniowskiej, spełnienia wszystkich oczekiwań i nadziei związanych z nowym rokiem szkolnym.

Starosta Tarnowski

/-/ Roman Łucarz

Tarnów, 27 sierpnia 2013 r.