dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Odbudowa 11 km dróg powiatowych w Gminie Lisia Góra

remonty drog powiatowych lisia gora miniW lipcu rozpoczęte zostały prace remontowe dróg powiatowych na terenie Gminy Lisia Góra, uszkodzonych i zniszczonych w wyniku budowy autostrady A4. Obecnie stan prac jest bardzo zaawansowany i wszystko wskazuje, iż zakończone zostaną wcześniej niż zaplanowano (planowany termin - miesiąc wrzesień). Odbudowę wykonuje firma z Wrocławia, reprezentująca konsorcjum firm

budujących autostradę. Środki pochodzą również z funduszy, przeznaczonych na budowę autostrady.

remonty drog powiatowych lisia gora 1

Odbudowa dróg jest realizowana na następujących odcinkach dróg powiatowych: 1371 Nowe Żukowice, 1376 Lisia Góra - Zaczarnie, 1377 Nowe Żukowice - Nowa Jastrząbka oraz 1377 Nowe Żukowice - Wyręby. To blisko 11 km dróg, których część została wcześniej wyremontowana z funduszy przeznaczonych na naprawę szkód przeciwpowodziowych. W sumie w trakcie prac na objętych odbudową odcinkach położono 4,440 km nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej. Na dwóch odcinkach: Lisia Góra - Zaczarnie oraz Nowe Żukowice - Nowa Jastrząbka zakończono już w 90% nakładanie nowej nawierzchni. Ponadto na odcinku Nowe Żukowice - Nowa Jastrząbka zakończono odtwarzanie 3,200 km rowów i poboczy, zaś na odcinku Nowe Żukowice - Wyręby wykonano 400 m tego rodzaju prac.

remonty drog powiatowych lisia gora 3
Bardzo cieszymy się z tego, że firma tak szybko i profesjonalnie realizuje odbudowę tych dróg. Przede wszystkim jest to dobra informacja dla mieszkańców, którzy przez ostatnie kilka lat musieli znosić uciążliwości związane z tym transportem, a później utracili nawet dojazd do własnych posesji. Dzisiaj, gdy widzą jakość wykonanych prac i stan ich zaawansowania mogą być usatysfakcjonowani, że te uciążliwości dobiegają końca i będą mogli wreszcie bez przeszkód docierać do swoich posesji - podkreśla Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, który osobiście nadzorował prowadzoną odbudowę.

remonty drog powiatowych lisia gora 4