dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Tarnowscy policjanci świętowali w Ryglicach

swieto policji ryglice 01 miniW ostatni piątek, 19 lipca w Ryglicach odbyły się obchody Święta Tarnowskiej Policji, współorganizowane przez Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza i Burmistrz Ryglic Teresę Połoskę. Na część oficjalną uroczystości złożyło się między innymi wręczenie tarnowskim funkcjonariuszom nagród oraz nominacji na wyższe stopnie. Natomiast mieszkańcy gminy oraz przybyli goście mogli uczestniczyć

w licznych atrakcjach, przygotowanych specjalnie z okazji święta przez policjantów, które miały na celu przybliżenie ich codziennej służby.

Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. mgr Robert Biernat dokonał podsumowania pracy Tarnowskiej Policji za ostatni rok. Starosta Tarnowski Roman Łucarz w swoim przemówieniu wyraził satysfakcję z faktu, iż systematycznie wzrasta zaufanie społeczne do instytucji Policji w Polsce. Współczesna polska Policja Państwowa staje się nowoczesną formacją, która z stara się sprostać wyzwaniom teraźniejszości i przyszłości oraz, co równie ważne, obdarza szacunkiem i atencją swoją chlubną tradycję i historię - podkreślił Starosta, który złożył funkcjonariuszom Tarnowskiej Policji gratulacje i życzenia z okazji ich święta od samorządu i mieszkańców Powiatu Tarnowskiego.

swieto policji ryglice 02

Święto Policji było przede wszystkim okazją do wręczenia awansów i nominacji na wyższe stopnie. Również władze samorządowe doceniły pracę Policjantów, przyznając nagrody pieniężne i wyróżnienia. Starosta Tarnowski Roman Łucarz uhonorował Zastępcę Komendanta Miejskiego Tarnowskiej Policji mł. insp. Marka Puta i sierż. szt. Grzegorza Skrężynę.

swieto policji ryglice 03

Natomiast Komendant Robert Biernat podziękował samorządowcom za udzielane Policji wsparcie, wręczając okolicznościowe adresy oraz ryngrafy.

swieto policji ryglice 04

Wśród gości przybyłych na Święto Tarnowskiej Policji do Ryglic byli między innymi Parlamentarzyści, samorządowcy Województwa Małopolskiego, Miasta Tarnowa i gmin Powiatu Tarnowskiego, a także przedstawiciele tarnowskiej prokuratury. Obecny był również ks. prałat dr hab. Stanisław Sojka, Diecezjalny Kapelan Policji.

swieto policji ryglice 05

Program święta dopełniły pokazy tarnowskiej grupy antyterrorystycznej, tresury psów policyjnych, oraz występ orkiestry dętej OSP z Szerzyn.

swieto policji ryglice 06