dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Nowy zespół ratownictwa medycznego dla tarnowskiego pogotowia

nowa katerka 01 miniPowiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie będzie dysponować nowym zespołem ratownictwa medycznego. Minister Zdrowia zatwierdził projekt aktualizacji „Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Małopolskiego”, którego efektem jest zwiększenie liczby zespołów ratownictwa medycznego tarnowskiego pogotowia

ratunkowego. Nowy Zespół będzie stacjonował w Tarnowie codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00, począwszy od sierpnia, do końca grudnia br.

Aktualnie Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego dysponuje 10 zespołami ratownictwa medycznego, 3 specjalistycznymi oraz 7 podstawowymi. Trzy zespoły ratownictwa medycznego stacjonują w siedzibie tarnowskiego pogotowia - dwa całą dobę i jeden - 12 godzin. Pozostałe są rozmieszone w filiach PSPR - w Tarnowie przy ul. Błonie oraz Kwiatkowskiego, a także na terenie Powiatu Tarnowskiego: w Tuchowie, Żabnie, Szerzynach, Wojniczu, Gromniku i Zakliczynie.

nowa katerka 02

Starosta Tarnowski Roman Łucarz zwrócił się również do Prezydenta Miasta Tarnowa o wsparcie samorządu powiatowego w staraniach o zakup nowego ambulansu. - Jest to inwestycja bardzo kosztowna, bo zakup ambulansu to wydatek około 520 tys. zł - tłumaczy Starosta Tarnowski. - Prezydent Tarnowa Pan Ryszard Ścigała poinformował mnie, że przeznaczy kwotę 260 tys. zł na wsparcie tego zakupu. Ta wspólna inwestycja w wydatny sposób poprawi stan taboru Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Cieszy fakt dobrej współpracy z Panem Prezydentem w tym zakresie - podkreśla Starosta. Roman Łucarz informuje również, że w miesiącu kwietniu bieżącego roku zakupiona została jedna karetka typu Peugeot. Aktualnie ogłoszone jest postępowanie przetargowe na 2 kolejne karetki w tym na jedną z pełnym wyposażeniem medycznym. Otwarcie ofert odbędzie 22 lipca - dodaje Starosta.

Na fotografiach udostępnionych przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - nowa kartka typu Peugeot Boxer, która w kwietniu br. uzupełniła tabor tarnowskiej PSPR.

nowa katerka 03