dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

To już 116 litr krwi oddany w Starostwie Powiatowym

To już 116 litr krwi oddany w Starostwie Powiatowym Zakończyła się XI edycja akcji honorowego krwiodawstwa, którą 2 lipca 2013 roku, zorganizowało Koło Polskiego Czerwonego Krzyża działające przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Jak podkreśla jej inicjator i organizator – Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach – należy uznać ją za udaną. Cieszy fakt – mówi Wicestarosta Tarnowski – że duża grupa osób chce dobrowolnie włączać się w akcję, ratując zdrowie i życie innych.

Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach przypomina, że krew jest najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest wspaniałym lekarstwem, jakim dysponuje medycyna. Każdy kraj powinien być samowystarczalny w zakresie zaopatrzenia w krew i jej składniki, co potwierdzają zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Rady Europy.
To już 116 litr krwi oddany w Starostwie Powiatowym
Zorganizowana w Starostwie Powiatowym w Tarnowie akcja jest już jedenastą z kolei i zarazem drugą w 2013 roku, jaka odbyła się w urzędzie. W akcji uczestniczą m.in. przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz mieszkańcy Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Starosta Tarnowski Mirosław Banach podsumowuje – w sumie podczas wszystkich jedenastu akcji krwiodawczych w naszym urzędzie udało się pobrać 116 litrów tego życiodajnego płynu.
Mirosław Banach, Wicestarosta Tarnowski i zarazem Przewodniczący koła PCK w tarnowskim Starostwie, już dziś zapowiada kolejne edycje akcji honorowego krwiodawstwa, które niezmienne przebiegają pod hasłem: Potrzebna krew – także Twoja.