dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Powiatowe zakończenie roku szkolnego w ZSP Zakliczyn

Powiatowe zakończenie roku szkolnego w ZSP ZakliczynW szkołach Powiatu Tarnowskiego wybrzmiał ostatni dzwonek oznaczający dla uczniów koniec nauki oraz rozpoczęcie wakacji. 28 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w Powiecie Tarnowskim. Blisko 4 tysiące uczniów szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego oraz ich nauczycieli rozpoczęło okres zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku.

Powiatowe zakończenie roku szkolnego w ZSP Zakliczyn

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele parafialnym w Zakliczynie. W części oficjalnej uczestniczyli między innymi: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Sekretarz Wojewódzki Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Marcin Tatara oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie prof. dr hab. Edmund Juśko.

Powiatowe zakończenie roku szkolnego w ZSP Zakliczyn

W swoim wystąpieniu Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreślił, iż edukacja zawsze była i pozostaje nadal priorytetem dla władz samorządowych Powiatu Tarnowskiego. W mijającym roku szkolnym – przypomniał Starosta Tarnowski – udało się nam między innymi  pozyskać duże środki finansowe na realizację wielu programów edukacyjnych, z których najważniejszy pozostaje projekt „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”. Środki w wysokości 4.4 mln zł pozyskane w związku z realizacją tego programu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pozwolą nam zbudować nowoczesny systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Tarnowskim – przypomniał Starosta – i jak zaznaczył – Wierzę, że działania te przyniosą wymierne efekty, które z czasem wpłyną na poprawę jakości nauczania we wszystkich typach szkół na terenie Powiatu Tarnowskiego. Starosta Tarnowski złożył również życzenia nauczycielom, uczniom i rodzicom oraz pogratulował wysokich wyników nauczania, wyróżniającym się uczniom.

Powiatowe zakończenie roku szkolnego w ZSP Zakliczyn

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie nosi zaszczytne imię Józefa Piłsudskiego.
W związku z tym szkoła wyróżnia się w zakresie realizacji programu wychowawczego, upowszechniającego ideę pamięci i opieki nad miejscami pamięci walk i męczeństwa. Doceniając te działania Sekretarz Wojewódzki Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Marcin Tatara uhonorował Dyrektor Szkoły Annę Olszańską Srebrnym Medalem „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”. Również Starosta Tarnowski Roman Łucarz wręczył „Grosze Tarnowskie Ziemskie” wyróżniającym się nauczycielom zakliczyńskiej „alma mater”: Józefowi Bolechała Marcie Kwaśniewskiej-Kobylarczyk oraz Mirosławowi Śledziowi.
Następnie wręczone zostały listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców za wspieranie pracy szkoły, książki dla uczniów za 100% frekwencję oraz tablet w akcji „Top Uczeń” za 100% frekwencję i wysokie wyniki w nauce od Stowarzyszenia Edukacyjnego „Szansa”. Dalszą część uroczystości wypełnił występ artystyczny, przygotowany przez społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów i rodziców.