dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Starosta Tarnowski i Burmistrz Radłowa zapraszają do wspólnego uczczenia bohaterów Akcji „III Most”26 czerwca odbędą się uroczystości upamiętniające 69. rocznicę Akcji „III Most”, jednej z najsłynniejszych operacji wywiadowczych II wojny światowej. Była ona finałem działań wywiadu Armii Krajowej, zmierzających do rozpracowania tajemnicy niemieckiej Wunderwaffe, czyli broni odwetowej w postaci rakiety typu V-2 i została przeprowadzona na tajnym lądowisku „Motyl”, znajdującym się pomiędzy miejscowościami Zabawa, Wał Ruda i Jadowniki Mokre.

W bieżącym roku termin obchodów został przesunięty o miesiąc, na koniec roku szkolnego, tak aby mogła w nich uczestniczyć jak największa liczba dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Radłów i Powiatu Tarnowskiego. Organizatorami obchodów są: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów płk Zdzisław Baszak oraz Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Zabawie – ks. Zbigniew Szostak.

Ceremonia oficjalna rozpocznie się przy pomniku upamiętniającym Akcję „III Most”, o godz. 10.00. Po jej zakończeniu, uczestnicząca w uroczystości młodzież szkolna będzie mogła wziąć udział w pikniku historycznym, podczas którego odbędą się konkursy, gry, pokazy filmów dokumentalnych oraz modeli latających.