dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Sejmowa podkomisja drogowa w Tarnowie

Sejmowa podkomisja drogowa w TarnowieZ inicjatywy małopolskich parlamentarzystów Andrzeja Adamczyka, Edwarda Czesaka i Michała Wojtkiewicza w dniach 24 i 25 czerwca w regionie tarnowskim będzie przebywać Podkomisja stała ds. transportu drogowego i drogownictwa Komisji Infrastruktury Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Najpierw posłowie przebywać będą w Bochni. Tam przedstawiona zostanie im informacja na temat planowanych połączeń dróg lokalnych z węzłem autostrady A4 w świetle możliwości ich sfinansowania przez państwo oraz o koncepcjach rozbudowy infrastruktury drogowej i miejskiej w Bochni. W Tarnowie posłowie zjawią się po godzinie 15.00. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w którym uczestniczyć będą także przedstawiciele władz Miasta Tarnowa oraz Powiatu Tarnowskiego omówione zostaną problemy związane z budową odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do Dębicy oraz komunikacyjne kłopoty Tarnowa. Mowa będzie też o budowie łącznika między wierzchosławickim węzłem autostrady a Mościcami. Parlamentarzyści z omawianymi tematami zapoznają się na miejscu, będą m.in. wizytować miejsca budowy zjazdów z autostrady i obejrzą połączenia z drogami lokalnymi. We wtorek podkomisja uda się do Zabierzowa, gdzie zapozna się z problemami drogowymi aglomeracji krakowskiej.

W poniedziałek 24 czerwca o 15.30 w Starostwie Powiatowym w Tarnowie (sala konferencyjna na parterze) przewidziana została konferencja prasowa z udziałem między innymi Wiceministra Transportu Zbigniewa Rynasiewicza, parlamentarzystów – członków podkomisji oraz Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza.