dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Jubileuszowy koncert integracyjny

Jubileuszowy koncert integracyjnyW miniony czwartek 6 czerwca sala koncertowa Centrum Sztuki Mościce wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Koncert Integracyjny, który stanowił element  obchodów 40-lecia  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze zgromadził ponad 120 młodych artystów i ponad 250 przyjaciół Ośrodka. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Uroczystość uświetnili swoja obecnością:  Józef Rojek poseł na Sejm RP, Roman Łucarz Starosta Tarnowski, Alina Bagińska przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Andrzej Skolmowski Wiceprezes Zakładów Azotowych SA w Tarnowie-Mościcach, dr hab. Edmund Juśko Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, oraz wielu dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzących od lat współpracę z Ośrodkiem w obszarze integracji.

Jubileuszowy koncert integracyjny

Po uroczystym powitaniu gości przez dyrektora Ośrodka Michała Stacha głos zabrał Starosta Tarnowski  Roman Łucarz, który złożył serdeczne gratulacje całej społeczności Ośrodka i życzył dalszych osiągnieć i sukcesów. Życzenia jubileuszowe przekazali także poseł na Sejm RP Józef Rojek oraz Wiceprezes Zakładów Azotowych SA  w Tarnowie-Mościcach Andrzej Skolmowski.

Okolicznościowe adresy na ręce dyrektora Ośrodka skierowali także: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela oraz poseł na Sejm RP Urszula Augustyn.

Jubileuszowy koncert integracyjny

W części koncertowej, która miała dwie odsłony zaprezentowali się młodzi artyści z: Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie, Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie, Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Zespołu Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze, Przedszkola nr 18 w Tarnowie, Przedszkola nr 35 w Tarnowie, Ośrodka Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych oraz gospodarze koncertu –wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze.  W foyer Centrum Sztuki Mościce można było także obejrzeć wystawę prac plastycznych wychowanków Ośrodka.