dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Rozstrzygnięto konkursy z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu

logo wylacz palenie miniZnamy laureatów konkursów na pracę plastyczną pod hasłem „Dorośli nie palcie przy mnie” oraz na antytytoniową ulotkę informacyjną dla młodzieży – ogłoszonych z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu , obchodzonego 31 maja każdego roku, w ramach realizacji Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce.

Organizatorami konkursów są Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie. Do udziału w konkursie zaproszone zostały szkoły w powiecie tarnowskim biorące udział w programie „Nie pal przy mnie, proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Konkurs na pracę plastyczną adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych, konkurs na ulotkę – do młodzieży szkół gimnazjalnych. Konkursy odbywały się w dwóch etapach – szkolnym i powiatowym – od 19 kwietnia do 31 maja br. Na konkurs wpłynęło 36 prac uczniów szkół podstawowych, 24 prace uczniów gimnazjów. Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli: Starosty Tarnowskiego, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie, Pałacu Młodzieży w Tarnowie (plastyk), 24 maja oceniła prace konkursowe i wyłoniła laureatów konkursu.

konkurs plastyczny

1. miejsce – Zuzannie Mącior, Zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie
  2. miejsce – Emilii Szachajewej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych
    miejsce – Janowi Cyganowi, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce Wałkach
  3. miejsce – Oliwii Pach, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie

wyróżnienia:
Emilii Bardo – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej,
Oliwii Blicharz – Szkoła Podstawowa w Joninach,
Kingi Dudy – Szkoła Podstawowa w Ryglicach,
Patryka Kieliana – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skrzyszowie
Magdaleny Słowik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej,
Sylwii Sówki - Zespół Szkół w Gromniku,
Julii Stano – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lisiej Górze.

konkurs na ulotkę

1. miejsce – Wioletcie Nędzy, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie
  2. miejsce – Karolinie Pikus, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ryglicach
  3. miejsce – Justynie Wójcik, Zespół Szkól w Szerzynach

wyróżnienia:
Julity Kozioł – Zespół Szkół w Czermnej,
Jolanty Potępy – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lisiej Górze,
Agnieszki Reczkowskiej – Zespół Szkół w Chojniku,
Małgorzaty Stanuch – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie,
Joanny Sterkowicz – Zespół Szkół w Gromniku,
Kingi Wrony – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej.

Laureaci konkursów otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy – dyplomy. Nagrody ufundowane zostały przez Starostę Tarnowskiego. Organizatorzy gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom konkursu z trud włożony w przygotowanie prac.