dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”W dniach 25-26 maja w zespole dworsko-parkowym I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się dwudniowa „Majówka u Paderewskiego”. Pierwszy dzień – „Melodia smaków” wypełniły degustacje potraw regionalnych w tym szczególnie dań z daniela oraz wizyta Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który objął „Majówkę” swoim patronatem honorowym. Natomiast drugi dzień imprezy

zdominował występ zespołu Affabre Concinui. Gospodarzem wydarzenia był Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”

Degustacje i prezentacje kulinarne potraw z daniela przygotowały klasy gastronomiczne z dwóch szkół Powiatu Tarnowskiego: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i  Zawodowych w Ciężkowicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, a także Rzemieślnicze Centrum Szkół Zawodowych Izby Rzemieślniczej w Tarnowie.

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”
Ważnym wydarzeniem pierwszego dnia „Majówki u Paderewskiego” był wykład dr. Grzegorza Russaka na temat tradycji polskiej kuchni myśliwskiej, podczas którego zaproszeni goście mogli degustować przygotowane przez tego znanego eksperta potrawy z daniela: rosół, krokiety, białą kiełbasę oraz pierogi.

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”
Podczas „Majówki” prezentowali się lokalni twórcy artystyczni oraz producenci potraw regionalnych: Koło Artystyczne z Domu Kultury z Wietrzychowic, Pani Daria Zaborowska-Hulska z Tarnowa, Pani Ewa Szpila – koronczarka z Bobowej, Panie Danuta Kostrzyńska i Teresa Bigos z Ciężkowic, Pogórski Związek Pszczelarzy – Pan Leszek Bodzioch oraz Pani Zofia Michałowska – Winnica „Zadora” ze Szczepanowic.

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”
W pierwszym dniu „Majówki” gościł Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, który spotkał się między innymi ze środowiskiem lokalnych hodowców oraz z rolnikami. Podczas blisko półtoragodzinnego spotkania Minister zapoznał się z aktualnymi problemami oraz specyfiką rolnictwa w regionie tarnowskim. W dyskusji uczestniczyli także: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Władysław Żabiński – Prezes polskiego Związku Hodowców Jeleniowatych.

Minister Rolnictwa uczestniczył w „Majówce u Paderewskiego”
Do tańca przygrywał zespół „Mars”, który towarzyszył gościom również podczas trwania  całej imprezy. Pierwszy dzień zakończył koncert duetu akordeonowego Hubert Giziewski & Rafał Grząka, a także występ rosyjskiego wirtuoza akordeonu – Jurija Szyszkina.
Drugi dzień „Majówki u Paderewskiego”, pod hasłem „Podwieczorek na trawie” wypełniły koncerty młodych artystów, recital kameralny Justyny Pawłowskiej (skrzypce) i Eweliny Panochy (fortepian) oraz wielki koncert jubileuszowy 30-lecia pracy artystycznej zespołu Affabre Concinui.
Organizatorami „Majówki u Paderewskiego” był Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna oraz Polski Związek Hodowców Jeleniowatych.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria