dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

DPS w Stróżach z nowym samochodem

DPS w Stróżach z nowym samochodem 23 maja już po raz trzeci w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach zorganizowana została majówka integracyjna. Zbiegła się ona z przekazaniem tej placówce opiekuńczej nowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Kluczyki do Forda Transit Custom przekazał Dyrektor Małgorzacie Chrobak Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

Samochód poświęcił ojciec Tomasz Kobierski – gwardian Franciszkanów. Pojazd został zakupiony ze środków Powiatu Tarnowskiego i Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” na dofinansowanie projektów służących likwidacji barier transportowych. Koszt pojazdu wyniósł 129.455,24 zł, w tym dofinansowanie z PFRON – 51.782,09 zł (40 % kosztów). W uroczystości wzięli udział radni Rady Powiatu Tarnowskiego reprezentujący gminę Zakliczyn: Dawid Chrobak i Kazimierz Korman.

DPS w Stróżach z nowym samochodem

Foto: www.zakliczyninfo.pl