dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Kolejne szkolenia nt. nowego systemu doskonalenia nauczycieli

Kolejne szkolenia nt. nowego systemu doskonalenia nauczycieliW dniach 9-10 maja 2013 r. odbyło się ostatnie „Szkolenie dla dyrektorów szkół i przedszkoli z zakresu zasad zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli, stanowiącego element wspomagania szkól i placówek”, które poprowadziła Pani Agnieszka Woźnicka-Kowalewska – pracownik Akademii Biznesu MDDP w Warszawie.

Podobnie jak poprzednie spotkania zostało one zorganizowane w związku z realizacją projektu „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”.

Kolejne szkolenia nt. nowego systemu doskonalenia nauczycieli
Jest to pierwszy etap realizacji tego projektu pn. „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół”, wdrażanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Podczas 5 spotkań szkoleniowych organizowanych w 2012 i 2013 r. udało się łącznie przeszkolić 135 dyrektorów. Dwudniowe szkolenie, na które zostali zaproszeni dyrektorzy wszystkich typów szkół z terenu powiatu tarnowskiego, obejmuje tematykę związaną z określaniem potrzeb i wytyczaniem obszarów kompleksowego rozwoju szkoły oraz z budowaniem rocznego planu wspomagania dla konkretnej szkoły na podstawie wybranej przez nią oferty doskonalenia.