dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Budowa mostu w Szerzynach z dofinansowaniem

Budowa mostu w Szerzynach z dofinansowaniemLada dzień rozpocznie się realizacja kolejnej dużej powiatowej inwestycji – budowa nowego mostu w Szerzynach w miejsce starego, który jest w katastrofalnym stanie technicznym. Tarnowskie Starostwo pozyskało na ten cel dotację z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – przeszło 1,1 mln zł.

Most w Szerzynach nad potokiem Olszynka i w ciągu drogi Lubaszowa – Siepietnica jest w bardzo złym stanie technicznym. Niektóre elementy metalowe są zupełnie przerdzewiałe. Dlatego opracowany został projekt budowy nowego mostu w miejsce starego i zdewastowanego. Wedle sporządzonego kosztorysu prace kosztować będą około 2,4 mln zł.

Połowę tej kwoty wyłoży Starostwo z własnych środków, resztę pieniędzy starało się pozyskać z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Złożony został wniosek i właśnie nadeszła pozytywna odpowiedź. Dostaliśmy przeszło 1,1 mln zł dofinansowania do tej inwestycji.

- Właśnie rozstrzygany jest przetarg – informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz. – Za kilka tygodni rozpocznie się wyburzanie starej przeprawy, a nowy most powinien być gotowy jeszcze w połowie listopada tego roku.