dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Trwają spotkania informacyjne nt. projektu wsparcia doskonalenia zawodowego nauczycieli w Powiecie TarnowskimW ostatnim tygodniu Starosta Tarnowski Roman Łucarz uczestniczył w spotkaniach z przedstawicielami gmin Powiatu Tarnowskiego, których celem było ustalenie zasad realizacji projektu „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”.

Spotkania odbyły się w gminach: Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski, Gromnik. Uczestniczyli w nich wójtowie gmin oraz pracownicy urzędów gminnych, odpowiedzialni za edukację i szkolnictwo na ich terenie. Ze strony Starostwa Powiatowego, oprócz Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza, uczestniczyli: dr hab. Edmund Juśko, prof. KUL – Dyrektor Wydziału Edukacji, dr Barbara Dagmara Niziołek – Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie i zarazem Powiatowy Organizator Rozwoju Edukacji, a także Monika Marczyk-Augustyńska – specjalista ds. programów unijnych Wydziału Edukacji. Podczas spotkań zaprezentowane zostały cele i ogólne założenia projektu, a także zadania projektowe, przebieg procesu doskonalenia nauczycieli oraz obowiązki Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji. Należy dodać, że z inicjatywy Starostwa, wszyscy dyrektorzy deklarujący swój udział w projekcie, uczestniczyli już w dwudniowym szkoleniu, organizowanym w Tarnowie przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z Warszawy nt. „Nowe formy wspomagania szkół”.

Dyskusja i wymiana doświadczeń w czasie gminnych spotkań miała na celu wypracowanie zasad współpracy przy realizacji zadań wynikających z projektu. Udział w projekcie jest dobrowolny, dlatego cieszy wysoka frekwencja i zainteresowanie władz gminnych oraz dyrektorów szkół i przedszkoli.
Planowane są również wizyty konsultacyjne w pozostałych gminach Powiatu Tarnowskiego. Najbliższe odbędą się w gminach: Radłów, Wojnicz i Zakliczyn.
Projekt „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki.