dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Jamna i promocja powiatu

Jamna i promocja powiatuZ inicjatywy posła Michała Wojtkiewicza w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli nowego Zarządu z ojcem Janem Górą, który prowadzi ośrodek duszpasterski w Jamnej i jest honorowym obywatelem powiatu tarnowskiego.

Poseł Michał Wojtkiewicz chce, aby goście przyjeżdżający z całej Polski do ośrodka duszpasterskiego i Sanktuarium Matki Boskiej Niezawodnej Nadziei, których z roku na rok jest coraz więcej, poznawali bliżej powiat tarnowski poprzez zwiedzanie najciekawszych miejsc. – Szersza współpraca władz powiatu z ojcem Górą mogłaby przynieść wymierne korzyści promocyjne – twierdzi Poseł.

Jamna i promocja powiatu
Wstępne warunki takiej współpracy uzgodniono na spotkaniu, na którym oprócz ojca Góry i posła Wojtkiewicza obecny był także Starosta Roman Łucarz i Wicestarosta Mirosław Banach. Dominikaninowi przekazano m.in. nowy przewodnik turystyczny po powiecie tarnowskim. Starosta Łucarz poinformował o swojej inicjatywie, aby w sali konferencyjnej Starostwa umieszczone zostały portrety honorowych obywateli powiatu. Oprócz zdjęcia ojca Jana Góry wkrótce pojawi się w niej również portret abp Józefa Kowalczyka.