dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Przewodnik po powiecie tarnowskim na rozpoczęcie sezonu turystycznego

Przewodnik po powiecie tarnowskim na rozpoczęcie sezonu turystycznegoUkazał się długo oczekiwany „Przewodnik turystyczny po powiecie tarnowskim”, który został opracowany i wydany przez Wydawnictwo „Progres”, na zlecenie Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Na ponad 350 stronach zawarte zostały zarówno najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych gmin powiatu, jak i mało znane ciekawostki, co czyni z „Przewodnika” swoiste kompendium wiedzy

o powiecie tarnowskim.

Nad książką pracowało trzech autorów: Paweł Bielak (dziennikarz, polonista), Czesław Anioł (przewodnik turystyczny, autor wielu tekstów o tematyce turystycznej), Małgorzata Więcek-Cebula (dziennikarka). Wśród autorów zdjęć są: Paweł Bielak, Iwona Lisowska, Wiktor Chrzanowski, Paweł Topolski, Marek Sztorc, Stanisław Kusiak, Piotr Firlej, Krzysztof Stós, Maciej Babiarz oraz Michał Gąciarz. Materiał fotograficzny wykorzystany w „Przewodniku” pochodzi również ze zbiorów Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna, Urzędów Miejskich w Wojniczu, Żabnie i Ryglicach; Urzędów Gminy: Tarnów, Rzepiennik Strzyżewski; Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach, Izby Regionalnej „Grociarnia” w Jastrzębi, Izby Regionalnej w Wojniczu.

Atuty przewodnika to:

• poręczny, kieszonkowy format (117x162 mm);
  • elegancka, albumowa forma graficzna;
  • zwięzła prezentacja historii ważniejszych miejsc i zabytków;
  • prawie 400 starannie dobranych fotografii – w tym seria zdjęć z lotu ptaka;
  • 20 mapek z zaznaczonymi atrakcjami i szlakami;
  • czytelna i przejrzysta forma: podział administracyjny z alfabetyczną prezentacją poszczególnych gmin;
  • osobne rozdziały poświęcone szlakom: „Szlak Cmentarzy Wojennych I Wojny Światowej” i „Szlak Frontu Wschodniego” oraz rozdział poświęcony szlakom turystycznym – pieszym i rowerowym;
  • „Niezbędnik Turysty” z potrzebną bazą teleadresową;
  • staranność edytorska i najwyższa jakość druku.

„Przewodnik” jest kolejną (czwartą) pozycją (najobszerniejszą) z  serii wydawniczej „Polska z Bliska”. W zwięzły i czytelny, ale również atrakcyjny dla czytelnika sposób zaprezentowane są w nim liczne walory turystyczne ziemi tarnowskiej. Zaletą książki jest barwne i merytoryczne prezentowanie informacji na temat atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie poszczególnych gmin. Przewodnik ma bardzo poręczną formę, a amatorzy rodzinnej turystyki mogą w nim znaleźć szereg podpowiedzi, jak zorganizować udaną wycieczkę lub niezapomniane wakacje w tym pięknym zakątku jakim jest powiat tarnowski. Od kilku dni dostępny jest już w detalu.

Podczas konferencji prasowej na temat działań Starostwa Powiatowego w Tarnowie w zakresie turystyki, Starosta Tarnowski Roman Łucarz zachęcał zarówno turystów, jak i mieszkańców powiatu, aby przede wszystkim zastosować „Przewodnik” w praktyce, bowiem powiat tarnowski jest miejscem, które na pewno warto odwiedzać, poznawać i odkrywać.