dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Edukacja, inwestycje, przedsięwzięcia – bieżące sprawy omówiono na konferencji prasowej Kwestiom edukacyjnym, bieżącym inwestycjom oraz przedsięwzięciom realizowanym przez Powiat Tarnowski, poświęcona została konferencja prasowa zorganizowana w Starostwie Powiatowym w Tarnowie 4 kwietnia 2013 roku.

W pierwszej części konferencji, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wicestarosta Mirosław Banach przedstawili bieżące działania Zarządu Powiatu Tarnowskiego w wymiarze podejmowanych inwestycji oraz przedsięwzięć.

konf pras 2013.04.04 01

Starosta Roman Łucarz poinformował, że zakończyły się prace spawalnicze na moście na Dunajcu w Ostrowie, które pochłonęły kwotę około 70 tys. złotych. Dzięki temu wzmocniona została konstrukcja mostu. Starosta zapewnił, iż pomimo tego nadal regularnie prowadzony będzie regularny monitoring mostu. Tymczasem jeszcze w kwietniu wykonana zostanie nowa nakładka bitumiczna na całej długości mostu, a także wprowadzone zostanie zwężenie jezdni, zaś drogowcy zainstalują nowe znaki ograniczające prędkość.

W tym roku zaplanowano także modernizację mostu na drodze powiatowej w miejscowości Szerzyny. Kosztorys naprawy tego mostu opiewa na kwotę 2,4 mln złotych, z czego połowę pokryje powiat ze środków własnych, zaś druga część ma zostać przekazana ze środków Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Starosta przekazał także informację, nt. uchwały podjętej przez Zarząd Powiatu Tarnowskiego w sprawie przekazania 8 arów działki stanowiącej własność powiatu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobicach. Działka wraz z nieruchomościami, została wyceniona na 134 tys. złotych i ma zostać przekazana OSP na wieczyste użytkowanie.

Z kolei Wicestarosta Mirosław Banach przekazał informację nt. dofinansowania, które Powiat Tarnowski otrzymał w kwocie 2,6 mln złotych, na rozbudowę DPS w Nowodworzu. Jak podkreśla Wicestarosta Tarnowski, projekt który został oceniony jako drugi w wojewódzkie małopolskim wpłynie na rozbudowę obiektu, jego wyposażenie oraz powstanie nowych miejsc dla pensjonariuszy.

Druga część konferencji została poświęcona zagadnieniom edukacyjnym, które stanowią priorytet w działaniach Powiatu Tarnowskiego. Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego prof. Edmund Juśko, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie dr Barbara Dagmara Niziołek oraz pracownik Starostwa Powiatowego Monika Marczyk-Augustyńska, szeroko omówili udział powiatu w realizacji projektu pn. „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”. W projekcie uczestniczyć będzie 155 placówek: 14 przedszkoli, 87 szkół podstawowych, 36 gimnazjów, 3 zasadnicze szkoły zawodowe, 7 techników i 8 liceów ogólnokształcących. Projekt, który należał do grupy najlepiej ocenionych w skali kraju, otrzymał dofinansowane w kwocie blisko 4,4 mln zł.