dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Mapy hybrydowe od połowy kwietnia

Mapy hybrydowe od połowy kwietniaOśrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Tarnowie informuje, że od  15 kwietnia 2013 roku analogowa mapa zasadnicza i ewidencyjna w skali 1:2000 zostanie zastąpiona mapą hybrydową.

Oznacza to, że dotychczasowe mapy analogowe nie będą już aktualizowane i stanowić będą materiał archiwalny. Na bazie zeskanowanych map zasadniczych i ewidencyjnych w skali 1:2000 prowadzona będzie mapa hybrydowa, która w przyszłości zostanie przekształcona w obiektową mapę numeryczną.

Podczas wykonywania prac geodezyjnych, w których należy porównać mapę z terenem, należy wykonać porównanie na kopii analogowej mapy zasadniczej oraz na mapie hybrydowej. W przypadku opracowań geodezyjnych dotyczących pomiarów inwentaryzacyjnych, Ośrodek po zaktualizowaniu mapy hybrydowej, będzie sporządzał wydruk mapy, przeznaczonej dla zleceniodawcy.

Kompleksowa modernizacja ewidencji gruntów i budynków została już przeprowadzona na terenie Zakliczyna, natomiast na terenie obrębu Ilkowice (gm. Żabno) zostało zakończone scalanie i wymiana gruntów.