dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Przywrócić do Tarnowa lekarzy orzeczników

Przywrócić do Tarnowa lekarzy orzecznikówStarosta Tarnowski Roman Łucarz zaapelował do prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Zbigniewa Dzierdziuka o przywrócenie lekarzy orzeczników do Tarnowa. Na najbliższej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego specjalną rezolucję w tej sprawie podjąć mają także radni powiatowi.

Starosta Roman Łucarz podziela zdanie wyrażone wcześniej przez posłów Edwarda Czesaka i Michała Wojtkiewicz - kierowanie mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego, ubiegających się o świadczenia rentowe i rehabilitacyjne, na badania do Nowego Sącza uznaje za niedopuszczalne. Wystosował w tej sprawie pismo do prezesa ZUS w Warszawie Zbigniewa Dzierdziuka.

- W związku z zaskakującą zarówno mieszkańców jak i lokalny samorząd decyzją o ograniczeniu z dniem 1 marca 2013 r. kompetencji Tarnowskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skutkującą koniecznością stawiania się mieszkańców powiatu tarnowskiego na badania do lekarza orzecznika ZUS w Nowym Sączu, zwracam się z prośbą do Pana Prezesa o przywrócenie orzecznictwa w Tarnowskim Oddziale ZUS – napisał Starosta. – Ludzie starsi i schorowani są wystarczająco doświadczeni przez los i stawianie im wymagań w postaci konieczności dojazdu do Nowego Sącza stanowi dodatkowe utrudnienie, które dla wielu z nich może być barierą uniemożliwiającą skorzystanie ze świadczeń ZUS.

Starosta wyraził nadzieję, że prezes ZUS nie zostanie obojętny na jego prośbę i rozważy możliwość powrotu do dobrych, wypróbowanych praktyk w tym zakresie.
Na najbliższej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego specjalną rezolucję w sprawie przywrócenia do Tarnowa lekarzy orzeczników mają podjąć radni powiatowi.