dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Radni wybrali nowy Zarząd Powiatu Tarnowskiego

nowy zarzad powiatu 01 miniNa XXX Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, 29 stycznia 2013 roku, Radni Powiatu Tarnowskiego podjęli decyzję o odwołaniu Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa, a tym samym całego dotychczasowego Zarządu, a następnie wybrali nowego Starostę, którym został Roman Łucarz. Radni powołali także nowy Zarząd Powiatu, składający się ze Starosty, Wicestarosty oraz trzech

nieetatowych członków.

Podczas XXIX Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, 28 grudnia 2012 roku, grupa radnych złożyła wniosek o odwołanie Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa z dotychczas zajmowanego stanowiska. Wniosek ten był przedmiotem głosowania na XXX Sesji Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się 29 stycznia 2013 roku. Radni w głosowaniu tajnym podjęli decyzję o odwołaniu dotychczasowego Starosty, a tym samym całego Zarządu oraz powołaniu nowego Starosty i pozostałych członków Zarządu.

W wyniku tajnych wyborów powołano Zarząd Powiatu Tarnowskiego w następującym składzie:

Starosta Tarnowski – Roman Łucarz
Wicestarosta Tarnowski – Mirosław Banach
Członek Zarządu – Jacek Hudyma
Członek Zarządu – Józef Lazarowicz
Członek Zarządu – Marek Podraza

W związku ze złożeniem rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego przez Wojciecha Skrucha oraz rezygnacją z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Józefa Knapika w ich miejsce wybrano kolejno: Zbigniewa Karcińskiego na Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Wojciecha Skrucha na Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. W składzie Prezydium pozostał Wacław Sychta, który nadal będzie Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Tarnowskiego.

nowy zarzad powiatu 02

nowy zarzad powiatu 03