dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Ślubowanie licealistów z Gromnika

slubowanie licealistow gromnik 01 miniStało się tradycją, że w ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku składają ślubowanie na sztandar szkoły. W tym roku ta podniosła uroczystość miała miejsce 21 grudnia i połączona była z ceremonią wręczenia czapek uczniom klas mundurowych.

Ceremonii wręczenia czapek uczniom klas mundurowych dokonali: Pan Mieczysław Kras – Starosta Tarnowski, Pan prof. Edmund Juśko – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Pan Bogdan Stasz – Wójt Gminy Gromnik i Pan mł. insp. Marek Put – Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Uroczystego pasowania uczniów realizujących program policyjny dokonał generał policji Józef Jedynak. Uczniów z programem strażackim pasował mł. bryg. Robert Kłócek – Z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, a pasowania uczniów realizujących program lotniczy dokonał Pan płk. Zbigniew Skurnowicz – Komendant WKU w Tarnowie.

slubowanie licealistow gromnik 02

125 uczniów klas pierwszych realizujących również program ratownictwa medycznego i odnowy biologicznej złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

slubowanie licealistow gromnik 03

Akademia miała podniosły charakter i połączona była z wigilią szkolną. Prawie pięciuset osobowa publiczność składająca się z zaproszonych gości, rodziców i rodzin pierwszoklasistów, uczniów i nauczycieli, gromkimi brawami nagrodziła przygotowane z dużym rozmachem widowisko muzyczno-teatralne, nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia, które wspólnie przedstawili uczniowie i nauczyciele Liceum w Gromniku. Gościnnie wystąpili nauczyciele Szkoły Muzycznej w Domosławicach.

Ukoronowaniem uroczystości było wspólne połamanie się opłatkiem i życzenia świąteczne.

slubowanie licealistow gromnik 04

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria