dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Maraton Pisania Listów w II LO w Tarnowie

maraton pisania listow ai miniW dniach od 8 do 7 grudnia 2012 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Tarnowskiego, odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Powiat tarnowski zachęca do włączenia się ww. akcję, której celem są działania na rzecz ochrony praw człowieka.

Do udziału w akcji może się włączyć każdy, kto w dniach od 3 do 7 grudnia 2012 roku zgłosi się do II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i wyrazi wolę uczestnictwa w projekcie. W czasie Maratonu pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są skuteczną formę pomocy. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych.

Idea Maratonu narodziła się w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International. Z czasem Maraton stał się akcją ogólnoświatową, organizowaną w licznych państwach Europy Zachodniej, USA, a nawet w Nowej Zelandii i na Bermudach. Dziś Maraton uważany jest za istotny wkład Polski w globalną świadomość Amnesty International.

Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w organizację Maratonu Pisania Listów. Zachęcamy do włączenia się w akcję – Twój list ma znaczenie.