dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Porady, diagnostyka i warsztaty żywieniowe - jak skutecznie zapobiegać otyłości

uwaga nadwaga 01 miniW Starostwie Powiatowy w Tarnowie 22 listopada 2012 roku odbyło się seminarium warsztatowe pn. „Zapobieganie otyłości i promocja zdrowego stylu życia”. Dietetycy NaturHouse podzielili się wiedzą nt. racjonalnego odżywiania, określania prawidłowej masy ciała oraz udzielali indywidualnych porad dietetycznych.

Seminarium zorganizowane w Starostwie Powiatowym spotkało się ze sporym zainteresowaniem, a łącznie wzięło w nim udział blisko 120 uczestników. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, domów pomocy społecznej, gminnych ośrodków pomocy społecznej, rodziny wielodzietne i zastępcze z terenu powiatu tarnowskiego oraz osoby prywatne, którym troska o zdrowy styl życia nie jest obojętna. Seminarium otworzył Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że powiat od wielu lat stara się promować zdrowy styl życia, czego przykładem są m.in. zbiórki krwi prowadzone w szkołach ponadgimnazjalnych oraz w Starostwie Powiatowym. Krwiodawcy – jak wyjaśnił Wicestarosta – aby oddać krew, muszą być całkowicie zdrowi.

uwaga nadwaga 02

Zwracając się do młodszych uczestników warsztatów, Wicestarosta podkreślił, że jeszcze kilkanaście lat temu, to rodzice dbali o zdrowe odżywanie swoich dzieci. Dziś młodzież sama decyduje w jaki sposób się odżywiać, dlatego tak ważne, by zdrowo i racjonalnie konstruować swój co,dzienny jadłospis.

uwaga nadwaga 03

Seminarium zostało podzielone na trzy bloki. W pierwszym Justyna Oszkandy i Kinga Kołodziej z NaturHouse wygłosiły wykłady dotyczące narastającego problemu nadwagi i otyłości, a także zasad racjonalnego odżywiania.

uwaga nadwaga 04

Z kolei w drugim i trzecim bloku prowadzone były warsztaty żywieniowe oraz diagnostyka dietetyczna. Podczas warsztatów uczestnicy seminarium nabyli wiedzę w zakresie samodzielnego obliczania prawidłowej masy ciała i wskaźnika BMI oraz właściwego komponowania jadłospisu. W ramach diagnostyki każdy zainteresowany miał możliwość uzyskania indywidualnej porady dietetyka wraz z pomiarem masy ciała oraz analizą składu organizmu.

uwaga nadwaga 05

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria