dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Kolejny rekord podczas zbiórki krwi w Starostwie

akcja krew 20 11 2012 01 miniKlub Honorowych Dawców Krwi działający przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie może świętować kolejny sukces. Podczas dziewiątej już zbiórki krwi zorganizowanej w siedzibie Starostwa 20 listopada br., padł kolejny rekord w ilości oddanej krwi oraz w ilości zgłoszeń od osób chcących oddać krew. Inicjatorzy już przymierzają się do jubileuszowej, dziesiątej edycji zbiórki.

Akcja oddawani krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno pracowników Starostwa, jak również mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Tradycją zbiórki jest udział w akcji przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, którzy – jak zaznacza zastępca komendanta WKU Andrzej Kowalski – w ten sposób chcą zasygnalizować, że warto oddawać krew, która jest najwartościowszym prezentem jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

akcja krew 20 11 2012 02

Od początku inicjatorem akcji jest Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, który zauważa, że oddawanie krwi jest szczególnie istotnym i szczytnym działaniem, bowiem nigdy nie wiemy czy nam lub naszym bliskim ta krew nie będzie potrzebna.

akcja krew 20 11 2012 03

Podczas przeprowadzonej akcji krew oddały 23 osoby, natomiast kolejnych 10 zgłosiło chęć oddania, jednak ze względów zdrowotnych osoby te nie zostały dopuszczone. Łącznie udało się zebrać 10,350 litrów krwi. To o jeden litr więcej w porównaniu z poprzednią zbiórką.

akcja krew 20 11 2012 04

akcja krew 20 11 2012 05