dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Delegacja ukraińska gościła w Powiecie Tarnowskim

delegacja ukrainska 2012 11 11 01 miniW dniu 11 listopada br. w Powiecie Tarnowskim gościła ukraińska delegacja samorządów Rejonu Bałckiego oraz Obwodu Odeskiego, która przebywała w Polsce na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego. Delegację stanowiło 68 osób, w tym: Zhelikhoskyi Valerii – Przewodniczący Rady Rejonu Bałckiego, Babanskyi Vasyl – Przewodniczący Bałckiej Administracji

Państwowej,  Mazur Sergii – Mer miasta Bałta oraz Ivannikov Sergii–  Dyrektor  Uniwersytetu Pedagogicznego w Bałcie.

Z delegacją spotkał się Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, który powitał gości oraz zapoznał ich z specyfiką Powiatu Tarnowskiego, także zdaniami samorządu powiatowego w Polsce. Następnie goście zwiedzili Centrum Tarnowa, po czym udali się do Tuchowa, gdzie na zaproszenie Burmistrza Miasta Tuchowa, w tuchowskim Centrum Kultury odbył się koncert ukraińskich i rosyjskich pieśni oraz tańców ludowych. Koncert przygotowali uczniowie, studenci oraz wykładowcy – członkowie  Odeskiej  Wyższej Szkoły Sztuki i Kultury imienia К.F. Dankievicia , zespołu  "Bałcka gwiazdka", a także Bałckiej Szkoły Muzycznej dla Dzieci. Występ spotkał się z niezwykle życzliwym przyjęciem ze strony licznie zgromadzonej w Domu Kultury w Tuchowie publiczności.

Wieczorem goście podczas uroczystej kolacji spotkali się z członkami Zarządu Powiatu Tarnowskiego: Wicestarostą Tarnowskim Mirosławem Banachem oraz Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego Pawłem Augustynem.

delegacja ukrainska 2012 11 11 02

delegacja ukrainska 2012 11 11 03