dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Biskup Ordynariusz zaprasza na Dzień Skupienia dla Samorządowców

herb biskup andrzej jez miniJ. E. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej skierował do środowiska Samorządowców zaproszenie na Dzień Skupienia, który odbędzie się 15 grudnia (w sobotę) w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. „Przeżywamy w Kościele Rok Wiary – podkreśla Ksiądz Biskup – jest on wspaniałą okazją dawania świadectwa o wierze, która nigdy nie jest naszą sprawą prywatną”.

Program Dnia Skupienia przedstawia się następująco:

• godz. 9:30 – Przywitanie i okazja do spowiedzi
  • godz. 10:00 – Msza Święta
  • godz. 11:15 – Prelekcja: „Umocnieni wiarą, patrzymy z nadzieją na nasze zaangażowanie w świecie, oczekując "nowego nieba i nowej ziemi", w których zamieszka sprawiedliwość” (Porta fidei 14) – kwestia sprawiedliwości społecznej w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

J. E. Ksiądz Biskup w piśmie skierowanym do samorządowców zwraca się w następujących słowach: „Pragnę z całego serca zaprosić Szanownych Państwa do wzięcia udziału w tradycyjnym Adwentowym Dniu Skupienia dla Samorządowców z Diecezji Tarnowskiej. Dzień ten będzie okazją do osobistej i wspólnotowej refleksji nad naszym powołaniem i służbą, jaką pełnimy wobec społeczeństwa oraz Narodu, który przez wieki kształtowała i nadal kształtuje wiara i tradycja chrześcijańska. Ufam, że osobisty udział Każdej i Każdego z Was, a także innych Samorządowców, których zechcecie, Szanowni Państwo, w moim imieniu zaprosić na to spotkanie stanie się pięknym i radosnym świadectwem wiary oraz odpowiedzialności za powierzone nam przez Boga i ludzi wspólne dobro”.