dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Na Sesji Rady Powiatu podsumowano współzawodnictwo w ramach Licealiady

sesja rpt 2012 10 30 01 mini30 października 2012 roku odbyła się XXVII Sesja Rady Powiatu, podczas której podsumowano wyniki współzawodnictwo sportowego szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady 2011/2012. Sesja była także okazją do wręczenia Markowi Dziubanowi, odpowiedzialnemu za powiatowy sport – Grosza Ziemskiego Tarnowskiego.

Jednym z punktów podczas XXVII Sesji Rady Powiatu było przedstawienie wyników współzawodnictwa sportowego w powiecie tarnowskim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży w roku szkolnym 2011/2012 oraz sprawozdanie końcowe ze współzawodnictwa sportowego szkół powiatu tarnowskiego w roku szkolnym 2011/2012. Podsumowania dokonał Marek Dziuban, powiatowy koordynator rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych.

Po tym wystąpieniu, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras odczytał laudację i wręczył Markowi Dziubanowi Grosz Ziemski Tarnowski, w podziękowaniu za rozwój sportu na terenie powiatu tarnowskiego ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Następnie Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Skruch, w imieniu Rady wręczył okolicznościową statuetkę.

We współzawodnictwie sportowym szkół w ramach rywalizacji dziewcząt i chłopców ze szkól ponadgimnazjalnych z terenu z powiatu tarnowskiego w roku szkolnym 2011/2012 brało udział 9 szkół powiatowych. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji sportowych najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Na podium znalazły się także: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach.

Wyniki współzawodnictwa szkół w ramach Licealiady:

1. ZSOiZ Gromnik
  2. ZSP Tuchów