dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Powiat Tarnowski promowany na Targach "TOUR SALON 2012" w Poznaniu

targi poznan 2012 01 miniPowiat Tarnowski wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Lokalną Grupą Działania „Pogórzanskie Stowarzyszenie Rozwoju” uczestniczył w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON 2012” w Poznaniu. Poznański TOUR SALON to jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych, podczas których wystawcy mają okazję zaprezentować

szerokiej publiczności własne atrakcje turystyczne i regionalne produkty.

Na tegorocznych targach swoją ofertę zaprezentowało około 650 wystawców z 42 krajów w tym z Austrii, Ukrainy, Bułgarii, Grecji, Chorwacji, Egiptu, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Palestyny, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także przedstawiciele samorządów terytorialnych z Polski, biur podróży i touroperatorów oraz firm związanych z szeroko pojętym przemysłem turystycznym. Krajem partnerskim 23 edycji „TOUR SALONU 2012” była Palestyna, a regionem partnerskim, po raz pierwszy- w tak dużej imprezie targowej – Małopolska. Uroczystego otwarcia targów dokonała Pani Katarzyna Sobierajska – podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Mruli Ma’yah - Minister Turystyki Palestyny, Pan Jacek Krupa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, przedstawiciele władz samorządowych miasta Poznania i województwa wielkopolskiego i przedstawiciele branżowego samorządu turystycznego.

targi poznan 2012 02

Pierwsze dwa dni targowe miały charakter branżowy – zarezerwowano je dla wystawców i firm. Natomiast następne dni były otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Na stoisku Małopolski niepodzielenie królował czerwony koral – od wystroju stoiska, gdzie był głównym elementem podwieszanego naszyjnika, po korala – wehikuł, w którym na stoisko Małopolski dowożeni byli goście targowi z różnych stron hali i korala –wystawę, w którym prezentowane były fotografie 3D, ukazujące najciekawsze atrakcje turystyczne Małopolski. Większość gości głównie panie, wracało ze stoika Małopolski z czerwonymi koralami na szyi. Warto nadmienić, że tegoroczna ekspozycja Małopolski na Targach Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON 2012” została wyróżniona przez Międzynarodowe Targi Poznańskie statuetką „Acantus ureus” za stoisko najbardziej sprzyjającemu realizacji strategii marketingowej.

targi poznan 2012 03

Na stoisku Powiatu Tarnowskiego (będącego jednym z wystawców na stoisku Małopolski) można było otrzymać materiały promujące region tarnowski i uzyskać informacje o najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach ziemi tarnowskiej, a także tradycyjnie już skosztować lokalnych przysmaków, w tym „prołozików” – wybranych najlepszym produktem w ubiegłorocznym powiatowym Konkursie na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej, które prezentowała Pani Jolanta Kramarczyk z gospodarstwa agroturystycznego „Wimika ”z Kowalowej, odpowiadając przy tym na liczne pytania o przepis, sposób ich przyrządzania i o tradycję z jakiej się wywodzą. Ważnym elementem przyciągającym uwagę zwiedzających i zdecydowanie wyróżniającym stoisko Powiatu Tarnowskiego, były ludowe stroje gospodarzy i sposób prezentacji produktu. Odwiedzający stoisko goście pytali o bazę noclegową, głównie o gospodarstwa agroturystyczne, o rowerowe i piesze szlaki turystyczne, szlaki tematyczne, a zwłaszcza o Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Podczas targów przeprowadzony został wśród publiczności konkurs na temat wiedzy o Powiecie Tarnowskim, w którym nagrodą główną był weekend w Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna oraz cenne nagrody rzeczowe, które zwycięzcom wręczył Pan Ryszard Żądło - Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Wiedza uczestników konkursu nt. Powiatu Tarnowskiego, świadczy o tym, że wielu osobom nawet z odległych końców Polski nie jest obce piękno ziemi tarnowskiej.