dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Apel Starosty Tarnowskiego do przedsiębiorców w sprawie Karty Dużej Rodziny 3+ / Rodziny Zastępczej

karta duzej rodziny miniStarosta Tarnowski Mieczysław Kras zwraca się do przedsiębiorców z prośbą o włączenie się do programu „Karta Dużej Rodziny 3+ / Rodziny Zastępczej i zgłaszanie propozycji ulg i zwolnień do 9 listopada 2012 roku.

Szanowni Państwo
Polityka prorodzinna zajmuje ważne miejsce w działaniach władz powiatu tarnowskiego.
Jej wynikiem jest przyjęty przez Radę Powiatu Tarnowskiego „Program na Rzecz Dziecka i Rodziny na lata 2012 – 2016” na podstawie którego wprowadzono na terenie powiatu tarnowskiego Kartę Dużej Rodziny 3+/Rodziny Zastępczej.
Celem powyższego działania jest wspieranie rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych przez ułatwienie im dostępu do kultury, rekreacji i sportu oraz innych dóbr i usług na preferencyjnych warunkach.
Bonusy związane z posiadaniem Karty to pomoc w codzienności np. darmowy wstęp (lub zniżki) do instytucji kultury (muzea, kina, wystawy, koncerty), obiektów sportowo – rekreacyjnych (basen, zajęcia fitness), niższe ceny w sklepach, rabaty cenowe w restauracjach, w zakładach fryzjerskich, zniżki na przejazdy lokalną komunikacją itp.
Mając na względzie powyższe, zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przyłączenie się do powyższego działania poprzez zgłaszanie do Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów propozycji ulg i zwolnień – wg załączonego formularza, w terminie do dnia 9 listopada 2012 roku.
Dzięki Państwa propozycjom będziemy mogli wspólnie rozszerzać ofertę wzmacniającą kondycję rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych z terenu powiatu tarnowskiego.
Pomoc rodzinom wielodzietnym poprzez "Kartę Dużej Rodziny 3+ /Rodziny Zastępczej" stanowi bowiem ważny element polityki prorodzinnej zwracający uwagę na wartość, jaką stanowi duża rodzina oraz przyczynia się do promocji i wsparcia tej komórki społecznej.

/ - / Mieczysław Kras

Tarnów, 22 października 2012 r.