dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Starosta Tarnowski przekazał kontenery na wodę

kontenery na wode 01 miniW środę 3 października 2012 roku na dziedzińcu Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras przekazał 9 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnowskiego piętnaście atestowanych kontenerów na wodę pitną dla mieszkańców.

Zakup kontenerów na wodę jest wynikiem pogarszającej się sytuacji związanej z brakiem wody na terenie powiatu tarnowskiego. Pogłębiająca się susza hydrologiczna pozostawiła bez wody blisko 1300 gospodarstw. Najgorzej sytuacja wygląda w gminie Ryglice, gdzie bez wody pozostaje 948 gospodarstw. Równie trudna sytuacja wygląda w gminie Ciężkowice, gdzie 304 gospodarstwa boryka się z brakiem wody. Nieco lepiej wygląda sytuacja w gminach Skrzyszów, Tuchów i Zakliczyn, gdzie bez wody pozostaje odpowiednio 12, 19 i 5 gospodarstw. Jak informuje Wojciech Mik, Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Tarnowie – do gospodarstw w gminie Ryglice woda dotychczas była dostarczana poprzez uruchomiony hydrant na sieci wodociągowej w Zalasowej. Przekazanie zbiorników ułatwi mieszkańcom dostęp do wody pitnej oraz ułatwi z niej korzystanie. Z kolei w Ciężkowicach część właścicieli gospodarstw dowozi sobie wodę we własnym zakresie, natomiast średnio pięć razy w tygodniu jednostki OSP dowożą wodę do tych gospodarstw, gdzie występuje najtrudniejsza sytuacja.

Łącznie Władze Powiatu Tarnowskiego zakupiły dwadzieścia kontenerów na wodę pitną, każdy o pojemności 1000 litrów, z czego piętnaście trafiło do jednostek OSP. Trzy zbiorniki trafiły do gminy Ryglice i znajdą się w dyspozycji jednostek OSP w Kowalowej, Ryglicach i Lubczy, natomiast po dwa zbiorniki otrzymały jednostki w Rzepienniku Strzyżewskim, Szerzynach, Ciężkowicach, Skrzyszowie, Tuchowie i Pleśnej.

kontenery na wode 02

kontenery na wode 03