dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Inauguracja roku szkolnego w Gromniku

inauguracja roku szkolnego 2012 2013 01 miniW Zespole Szkół w Gromniku, 3 września 2012 roku, odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013, połączona z uroczystością nadania imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu w Gromniku.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej której przewodniczył proboszcz parafii w Gromniku, ks. dr Andrzej Jedynak. W czasie Eucharystii poświęcony został sztandar Publicznego Gimnazjum w Gromniku, ufundowany przez Radę Rodziców. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do Zespołu Szkół w Gromniku, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą bohaterskim Obrońcom Lwowa z lat 1918-1920. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod tablicą, wystrzałem armatnim oddano hołd młodym obrońcom polskiego Lwowa.

inauguracja roku szkolnego 2012 2013 02

Dalsza część ceremonii odbyła się w hali sportowej. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego, gospodarze szkoły: Dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Karciński i Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Wiesław Wójcik powitali przybyłych gości. Następnie głos zabrał Dyrektor Zbigniew Karciński, który w swoim przemówieniu przedstawił historię Orląt Lwowskich oraz przebieg poszczególnych etapów, których zwieńczeniem był wybór patrona. Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Maniak odczytał i wręczył dyrektorowi uchwałę Rady Gminy Gromnik w sprawie nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku, po czym odbyła się ceremonia przekazania sztandaru przez rodziców na ręce dyrektora szkoły, który po prezentacji oddał go na ręce młodzieży. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar, w którym przyrzekli otaczać go czcią, strzec honoru i dbać o to, by właściwym postępowaniem, wzorowym zachowaniem i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły.

inauguracja roku szkolnego 2012 2013 03

inauguracja roku szkolnego 2012 2013 04

W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Tarnowski Mieczysław Kras w swoim wystąpieniu podkreślił doniosłość chwili oraz potrzebę realizowania ideałów patrona w pracy wychowawczej. Wręczono również odznaczenia i nagrody. Małopolski Kurator Oświaty uhonorował rtm. Zbigniewa Radonia Medalem KEN, a Starosta Tarnowski w uznaniu zasług wręczył Dyrektorowi Szkoły Zbigniewowi Karcińskiemu, Grosz Ziemski Tarnowski. Wyróżnieni zostali także uczniowie oraz laureaci konkursów historycznych, zaś młodzież licealna realizująca program lotniczy, otrzymała certyfikaty ukończenia szkolenia na licencję pilota szybowcowego.

inauguracja roku szkolnego 2012 2013 05

Na zakończenie odbyła się część artystyczna przygotowana zarówno przez uczniów gimnazjum, jak również Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

inauguracja roku szkolnego 2012 2013 06

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria