dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Powiat Tarnowski według Jarosława Kreta

program jaroslawa kreta 01 miniJuż w najbliższą niedzielę, 2 września 2012 roku o godzinie 14:00, na ogólnopolskiej antenie TVP INFO wyemitowany zostanie program Polska Według Kreta z powiatu tarnowskiego. W audycji Jarosław Kret zaprezentuje urokliwe zakątki ziemi tarnowskiej, m.in. Ciężkowice, Gromnik i Kąśną Dolną.

Zdjęcia oraz realizacja nagrań miały miejsce 25 sierpnia br. w dniu finałowego koncertu festiwalu Bravo Maestro, który corocznie odbywa się w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. W audycji znajdą się m.in. takie osobliwości powiatu jak m.in. Skamieniałe Miasto, Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, Ośrodek Edukacyjny Parków Krajobrazowych Pogórza w Polichtach, stacja narciarska Jurasówka w Siemiechowie, winnice Braci Zagórskich oraz Mariusza Chryka, a także drewniane kościółki i cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej.

W swoim autorskim programie Jarosław Kret, znany prezenter pogody oraz laureat Telekamer 2012 odkrywa przed widzem najciekawsze, najbardziej urokliwe, a niejednokrotnie zapomniane lub niezauważalne miejsca w Polsce. Zapowiada najbliższe imprezy mające odbyć się w okolicy, pokazuje bogactwo kultury, tradycji i obyczajowości. Zachęca widzów do odwiedzenia regionu, przedstawiając go jako atrakcje turystyczną.

Program trwa blisko pół godziny, a jego oglądalność sięga powyżej 0,5 mln widzów. Audycja z powiatu tarnowskiego wyemitowana zostanie w niedzielę 2 września 2012 roku o godzinie 14:00, a jej powtórki zobaczyć będzie można w TVP INFO oraz w TVP Polonia, z myślą o widzach w Ameryce Północnej i Kanadzie.

program jaroslawa kreta 02

program jaroslawa kreta 03