dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Jamna znów promieniuje radością

konferencja prasowa jamna 2012 01 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w środę 8 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom Święta Pojednania na Jamnej. W tym roku uroczystościom towarzyszyć będą obchody jubileuszu 20. lecia Domu Świętego Jacka. Na to wyjątkowe wydarzenie organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, m.in. wyjątkowy koncert jubileuszowy z udziałem Stanisława Soyki

i Siewców Lednicy oraz pokazy samolotów, gry i zabawy dla dzieci oraz tradycyjny „Polonez na łące”.

W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów wzięli udział członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Poznaniu na czele z o. Janem Górą Duszpasterzem Ruchu Lednickiego wraz z Rektorem Kościoła na Jamnej o. Andrzejem Chlewickim OP, a także Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska oraz gospodarz konferencji Paweł Augustyn, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Głównym tematem spotkania było omówienie uroczystości na Jamnej, które w tym roku będą obchodzone w sposób szczególny, bowiem Dom Świętego Jacka świętuje jubileusz 20. lecia. Jak wyjaśnił o. Jan Góra OP od czasu kiedy gmina Zakliczyn przekazała poznańskiemu klasztorowi oo. Dominikanów, starą szkołę na potrzeby duszpasterstwa akademickiego w Jamną wstąpiło nowe życie i nadzieja. Jamna dzisiaj tętni życiem. Odbywają się tutaj rekolekcje dla młodzieży, dla kapłanów, dla kobiet i mężczyzn. Tutaj spędzamy każdego sylwestra i wakacje w sierpniu, lipiec rezerwujemy na Lednicę i Hermanice. Jamna stała się ważnym ośrodkiem formacyjnym Ruchu Lednickiego. I ciągle promieniuje nadzieją. Za wszelką pomoc okazaną dla Jamnej odczuwam potrzebę powiedzenia dziękuję Bogu i ludziom – mówił podczas konferencji duszpasterz z Poznania.

Uroczystości na Jamnej odbędą się 14 i 15 sierpnia br. Program obchodów przedstawia się następująco:

14 sierpnia:

15:00 – Korona do Miłosierdzia Bożego

17:00 – Misterium Radosny Pogrzeb Matki Boskiej

19:00 – Msza Święta

20:00 – Koncert jubileuszowy: Stanisław Soyka, Siewcy Lednicy, Soliści Opery Poznańskiej, Monika Florek z kapelą Piyrogi Łomnicońskie, Jan Budziaszek, Janusz Saługa, Kazek Urbaś oraz Przyjaciele Jamnej.

15 sierpnia:

10:00-10:45 – Apel i modlitwa pojednania

11:00 – Msza Święta

13:00 – Polonec na łące, zabawa integracyjna, jarmark i piknik jamieński, pokazy samolotów, koncerty zespołów

15:00 Korona do Miłosierdzia Bożego.

Na uroczystości zapraszają: Starosta Tarnowski, Rektor Kościoła na Jamnej, Duszpasterz Ruchu Lednickiego, Prezydent Tarnowa oraz Burmistrz Zakliczyna.

konferencja prasowa jamna 2012 02