dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Doradca Finansowy w branży czasu wolnego – nowa jakość na polskim rynku pracy

doradca finansowy miniPo raz pierwszy w Małopolsce organizowane są kursy współfinansowane ze środków unijnych, przygotowujące do uzyskania międzynarodowego certyfikatu Doradcy Finansowego ze specjalizacją w branży czasu wolnego, którego posiadacz  może pełnoprawnie posługiwać się tytułem doradcy finansowego.

1 lipca 2011 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało rozporządzenie o umieszczeniu zawodu doradcy finansowego na liście klasyfikacji zawodów i specjalności. Firma  szkoleniowo- doradcza Krakowska Grupa Konsultingowa jako pierwsza w Polsce organizuje kursy na profesjonalnych doradców finansowych ze specjalizacją w branży czasu wolnego (turystyka, kultura, rekreacja, sport). Projekt pod nazwą „Profesjonalny Doradca Finansowy dla mikro i małych przedsiębiorstw” jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Fundusz Społecznego. Dzięki temu uczestnicy pokrywają jedynie 20% kosztów kursu. Dotychczas zakończyliśmy już III edycje kursu, a aktualnie trwa edycja IV. Dotąd kurs ukończyło 40 osób, natomiast docelowo w kursie weźmie udział 72 uczestników. Obecnie prowadzony jest nabór na V edycję kursu realizowanego przez KGK, która rozpoczyna się 29 kwietnia.

Innowacyjność projektu
Krakowska Grupa Konsultingowa jest pionierem w skali całego kraju, jeśli chodzi o kształcenie doradców finansowych ze specjalizacją w branży czasu wolnego.  Pracownicy i właściciele firm związanych z turystyką, rekreacją, sportem bądź kulturą mają szansę na podniesienie swych kwalifikacji zawodowych w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Oprócz szkoleń związanych z tematyką ściśle ekonomiczną (podstawy matematyki finansowej, polityka gospodarcza, analiza bilansu, itp.) uczestnicy kursu nabywają wiedzę m.in. z zakresu przepisów prawnych w branży czasu wolnego, zarządzania strategią finansową przedsiębiorstwa oraz trendów i prognoz rozwoju sektora turystyki w Polsce.
Kursy przygotowujący do zdobycia certyfikatu EFG® trwają zazwyczaj 48 godz. dydaktycznych. Jeden z głównych atutów realizowanego przez nas projektu polega na tym, że poszerzyliśmy zakres tematyczny szkoleń w ramach kursu – podkreśla Łukasz Leszczyński, Dyrektor Zarządzający KGK – Uczestnicy kursu mają w sumie 92 godziny dydaktyczne zajęć i dodatkowo rozszerzają swoje umiejętności m.in. z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych oraz technik komunikacji. Dzięki temu absolwenci naszego kursu mogą poszczycić się szerokim wachlarzem wiedzy i kompetencji w zakresie doradztwa finansowego.
Dodatkowym plusem projektu „Profesjonalny Doradca Finansowy dla mikro i małych przedsiębiorstw”  jest miejsce jego realizacji – zajęcia i egzamin są przeprowadzane w Krakowie. Dotychczas egzamin na uzyskanie certyfikatu EFG® odbywał sie głównie w Warszawie. Barierą dla wielu osób spoza stolicy  była  odległość, koszty nauki oraz egzaminu. Krakowska Grupa Konsultingowa w ramach organizacji kursu „Profesjonalny Doradca Finansowy dla mikro i małych przedsiębiorstw” uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego nie tylko na przeprowadzenie cyklu szkoleń na terenie woj. małopolskiego, ale również na certyfikację uczestników kursu w miejscu realizacji projektu.

Certyfikat EFG ®
Dotychczas szerokie grono osób zajmowało się świadczeniem usług doradczych i tytułowało się mianem doradców finansowych nie będąc w pełni do tego upoważnionym. Pełnoprawnym  tytułem Doradcy Finansowego może się poszczycić osoba posiadająca certyfikat wydawany przez Europejską Federację Doradców Finansowych (European Federation of Financial Professional – €FFP), poświadczający posiadaną wiedzę i umiejętności w zakresie doradztwa finansowego.
European Financial Guide® to pierwszy stopień certyfikacji na profesjonalnego Doradcę Finansowego. Osoby posiadające certyfikat stają się członkami prestiżowej międzynarodowej społeczności certyfikowanych Doradców Finansowych, a na gruncie krajowym – prekursorami wprowadzania i upowszechniania międzynarodowych standardów Doradztwa i Planowania Finansowego.
Obecnie w Polsce jest  tylko 1100 osób posiadających certyfikat EFG®.

Organizator kursu
KRAKOWSKA GRUPA KONSULTINGOWA realizuje projekty z szeroko rozumianego konsultingu, obejmując swoimi działaniami obszary zarządzania strategicznego, operacyjnego jak i finansowego. Firmy korzystające z usług KGK mogą liczyć na wysoką jakość obsługi, ścisłą dwukierunkową współpracę oraz trafność i efektywność działań – zaznacza Łukasz Leszczyński, właściciel firmy. Krakowska Grupa Konsultingowa realizuje projekty szkoleniowe zarówno dla polskich jak i zagranicznych przedsiębiorstw. W ubiegłych latach koordynowała i realizowała przedsięwzięcia szkoleniowe m.in. dla firm BP oraz Castrol. Kursy prowadzone były w 6 krajach (Rosja, Słowenia, Bułgaria, Chorwacja, Rumunia, Polska). Wszystkie szkolenia przeprowadzane były w języku ojczystym danego kraju.

KRAKOWSKA GRUPA KONSULTINGOWA
ul. Ariańska 8/10