dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Nowa siedziba poradni w Wojniczu

Wraz z Nowym Rokiem dokonują się zmiany w jednostkach organizacyjnych Powiatu Tarnowskiego, mające na celu racjonalizację wydatków ale też poprawę warunków pracy. Ważnym wydarzeniem było 17 stycznia 2012 r. uroczyste otwarcie nowej siedziby Filii Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wojniczu, która obecnie mieści się przy ul. Jagiellońskiej 17, bezpośrednio sąsiadując z budynkiem Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu.

Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Przewodniczący Rady Powiatu - Wojciech Skruch oraz Dyrektor PPPP w Tarnowie Renata Smoleń. Nowe pomieszczenia zostały poświęcone przez ks. dr Jan Gębarowskiego – Dziekana Dekanatu Wojnickiego. W skromnej, ale ważnej dla Poradni uroczystości podkreślano znaczenie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla lokalnej społeczności, dostępności oferty specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy możliwie blisko miejsca zamieszkania potrzebujących. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie posiada trzy filie (Żabno, Wojnicz, Tuchów) i każda z nich na chwilę obecną posiada pełną bazę lokalową ale też warsztatową do prowadzenia swojej działalności  w powiecie tarnowskim.

poradnia1

Uczestnikami uroczystości w Wojniczu obok pracowników Poradni  byli również: Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek i Wiceburmistrz Wojciech Janus, dyrektorzy Zespołu Szkól Licealnych i Technicznych w Wojniczu a także radni powiatu tarnowskiego, których to przedstawiciel Józef Sowa nieodpłatnie przekazał meble, które dopełniły wyposażenie. Obecnie w Filii w Wojniczu mieszczą  się gabinety diagnozy i terapii a także sekretariat.

poradnia2

Dzięki tym zmianom obok  warunków pracy szczególnie komfort przychodzących klientów Poradni  uległ znacznej poprawie. Mamy więc nadzieję, że w nowym miejscu nadal kształtować będziemy pozytywne postawy oraz przyczynimy się do poprawy jakości życia dzieci i  ich rodziców a dla nauczycieli będziemy partnerami w szukaniu możliwych rozwiązań wychowawczych i dydaktycznych.

poradnia3