dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Odznaczenia dla żołnierzy oraz rodziców

odznaczenia_28_02_2012_01_miniWe wtorek 28 lutego 2012 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyła się uroczystość uhonorowania żołnierzy uczestniczących w misjach pokojowych Gwiazdą Iraku i Afganistanu oraz rodziców żołnierzy, których co najmniej trzech synów pełniło czynną służbę w Wojsku Polskim. Medale wręczył Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, ppłk Zbigniew Skurnowicz oraz Starosta Tarnowski, Mieczysław Kras.

Odznaczeniem Gwiazda Afganistanu uhonorowany został st. kpr. rez. Tomasz Langer z 2 zmiany polskiego kontyngentu. Gwiazdą Iraku odznaczeni zostali: st. szer. Krzysztof Szczerba z 2 zmiany oraz st. szer. rez. Marcin Mendel z 1 zmiany. Gwiazda Iraku i Gwiazda Afganistanu, to odznaczenia pamiątkowe przyznawane w czasie pokoju żołnierzom Wojska Polskiego oraz osobom cywilnym, którzy uczestniczyli w misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku lub Afganistanie.

odznaczenia_28_02_2012_02

W drugiej części uroczystości wręczone zostały medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju” rodzicom, których przynajmniej troje dzieci służyło w Wojsku Polskim. Złotym medalem odznaczeni zostali Państwo Waleria i Władysław Lenartowie z Czermnej w gm. Szerzyny. Srebrne medale otrzymali: z gminy Szerzyny – Pan Władysława Dyda z Szerzyn i Pani Helena Mosoń z Szerzyn. Z gm. Ciężkowice: Państwo Stanisława i Aleksander Oleksowiczowie z Ciężkowic, Państwo Joanna i Stefan Jamka z Siekierczyny, Państwo Kazimiera i Stanisław Stanuchowie z Jastrzębi oraz Pani Krystyna Stanuch z Kąśnej Górnej. Z gm. Lisia Góra: Państwo Celestyna i Kazimierz Dochnal z Lisiej Góry; Państwo Stanisława i Tadeusz Stelmach z Zaczarnia oraz Państwo Maria i Edward Tryt z Pawęzowa. Z gm. Pleśna: Pani Wanda Tyka z Janowic. Z gm. Ryglice: Państwo Jadwiga i Edward Grzenia z Ryglic oraz Państwo Maria i Józef Niemiec z Kowalowej. Z gm. Rzepiennik Strzyżewski: Pan Jana Zięba z Rzepiennika Strzyżewskiego. Z gm. Tarnów: Państwo Zofia i Tadeusz Stypkowie z Poręby Radlnej. Z gm. Tuchów: Pan Józef Michoń z Burzyna, Państwo Janina i Ryszard Rąpała z Siedlisk oraz Pani Czesława Stańczyk z Tuchowa. Z gm. Wierzchosławice: Pani Rozalia Lechowicz z Bobrownik Małych. Z gm. Wietrzychowice: Pani Władysława Burzawa z Jadownik Mokrych oraz Państwo Janina i Władysław Magiera z Wietrzychowic. Z gm. Zakliczyn: Państwo Halina i Zdzisław Banaś z Charzewic, Państwo Wiesława i Andrzej Fior z Olszowej, Państwo Ewa i Wiesław Stec z Woli Stróskiej oraz Państwo Halina i Marian Zielińscy z Dzierżanin.

W uroczystości uczestniczyli bliscy odznaczonych, a także wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele gmin z powiatu tarnowskiego, z których terenu pochodzą wyróżnione osoby.

odznaczenia_28_02_2012_03

odznaczenia_28_02_2012_04