dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Odznaczenia na sesji Powiatu Tarnowskiego

odznaczeni_na_sesji_rpt_01_miniWe wtorek 28 lutego odbyła się XVII Sesja Rady Powiatu, którą otworzyło wręczenie odznaczeń "Za Zasługi dla Obronności Kraju" oraz Grosza Ziemskiego Tarnowskiego Józefowi Paterowi w podziękowaniu za długoletnią pracę w zawodzie lekarza na terenie powiatu tarnowskiego.

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju wyróżnieni zostali Stanisław Bańbor, Zdzisław Gawin, Lesław Paciorek oraz Jacek Matrejek. Ze względu na nieobecność Stanisława Bańbora, odznaczenie zostanie mu wręczone przy innej okazji. Medal przyznawany jest osobom zaangażowanym w rozwój i umacnianie obronności kraju.

odznaczeni_na_sesji_rpt_02

odznaczeni_na_sesji_rpt_03

Następnie Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Wojciech Skruch, uhonorowali Józefa Patera z gm. Pleśna Groszem Ziemskim Tarnowskim w dowód uznania za wieloletnią pracę w zawodzie lekarza. Jak napisano w okolicznościowym adresie wręczonym wyróżnionemu, "niniejsze odznaczenie jest wyrazem uznania za pomoc jaką niesie Pan w służbie drugiemu człowiekowi. Pańska wieloletnia działalność jest doskonałym przykładem tego, że są wśród nas ludzie, którzy czują potrzebę niesienia pomocy i ratowania zdrowia".

Józef Pater przez wiele lat pełnił posługę medyczną na terenie powiatu tarnowskiego w gminie Pleśna oraz w gminie Tarnów. Wielu mieszkańców powiatu zawdzięcza mu zdrowie oraz życie. Jak zapowiedział obecny na sesji Wójt Pleśnej, Stanisław Burnat, mieszkańcy oraz władze gminy, podziękują doktorowi podczas okolicznościowego spotkania zaplanowanego na sobotę 3 marca.

odznaczeni_na_sesji_rpt_04