dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Konferencja na temat polskiej służby zdrowia

6_marzec_2012_kalendarz_miniWe wtorek 6 marca br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbędzie się konferencja na temat zorganizowania się polskiej służby zdrowia to jest: szpitali, lekarzy, ZOZÓW w Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Jej efektem ma być powołanie wspomnianego towarzystwa, co w przyszłości może zaskutkować znacznym obniżeniem kosztów funkcjonowania szpitali.

Jest to jedna z pierwszych inicjatyw tego rodzaju na skalę ogólnopolską, podjęta przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Problem jest niezmiernie istotny, bowiem koszty ubezpieczeń funkcjonowania szpitali i placówek służby zdrowia stanowią dzisiaj jeden z powodów zadłużenia tych placówek, co ma również negatywny wpływ na sytuację ekonomiczną samorządów.

Zainteresowanie tą tematyką ze strony szpitali województwa małopolskiego i z terenu Polski jest bardzo duże. Obecnie swój udział potwierdziło ponad 30 szpitali.

Konferencja rozpocznie się o godz. 1100. Natomiast o godz. 1300 przewidziana została konferencja prasowa, na której zaprezentowane zostaną efekty konferencji.