dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kolejna szkoła w powiecie tarnowskim z patronatem Armii Krajowej

szkola_rzuchowa_ak_01_miniW Rzuchowej w gm. Pleśna 3 marca br. odbyła się uroczystość nadania imienia Armii Krajowej tamtejszemu Publicznemu Gimnazjum. Wśród gości tego wydarzenia byli: Stanisław Sorys - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Michał Wojtkiewicz - Poseł na Sejm RP, Mieczysław Kras - Starosta Powiatu Tarnowskiego, Stanisław Burnat - Wójt Gminy Pleśna, Andrzej Jeż - biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej oraz kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z płk. Zdzisławem Baszakiem na czele.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Rzuchowej. Następnie odbył się przemarsz do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej, gdzie miała miejsce główna część uroczystości, podczas której społeczność szkolna otrzymała nowy sztandar. Również kolo kombatantów Światowego Związku Żołnierzy AK z Pleśnej, przekazało swój sztandar pod opiekę młodzieży szkolnej. W swoim przemówieniu Starosta Tarnowski Mieczysław Kras podkreślił znaczenie dziedzictwa Armii Krajowej i odpowiedzialności jaka z nim się wiąże dla wychowania młodzieży. Przekazał również do izby pamięci szkoły plansze wystawowe z fotografiami przedstawiającymi dzieje Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty AK.

Uroczystość zakończył patriotyczny program artystyczny w wykonaniu szkolnego chóru oraz młodzieży gimnazjalnej.

szkola_rzuchowa_ak_02

szkola_rzuchowa_ak_03