dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Starostwo Powiatowe ponowie "Zielonym" Biurem

zielone_biuro_2011_01_miniW dniu 20 grudnia br. w Starostwie odbyły się warsztaty  nt. założeń i sposobu realizacji programów "Zielone biuro" oraz "Przyjazny rowerom", realizowanych w ramach projektu , "Czysty biznes" dofinansowanym ze środków UE. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie od wielu lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, które chcą prowadzić swoją działalność zgodzie ze środowiskiem.

Przedstawiciele samorządów gminnych z terenu Powiatu dowiedzieli się jak spełniać potrzeby współczesnego turysty, a także czy w biurze jest miejsce na ekologię.

Miłym akcentem warsztatów było wręczenie kolejnego certyfikatu „Zielone biuro” dla Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Certyfikat Zielone Biuro wyróżnia instytucje, firmy, organizacje pozarządowe i samorządy, które chcą się stale doskonalić, podejmować nowe inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i wzmacniać swój proekologiczny wizerunek. Posiadanie certyfikatu Zielone Biuro nie tylko wiąże się z prestiżem i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji oraz zmniejszyć oddziaływanie firmy na środowisko. Niesie za sobą także wymierne korzyści finansowe w postaci obniżenia kosztów działania firmy poprzez wprowadzenie nowoczesnych ekologicznych rozwiązań.

zielone_biuro_2011_02

zielone_biuro_2011_03