dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Działka dla wyższej uczelni

dzialka_pwsz_01_miniPowiat tarnowski przekazał bezpłatnie Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie działkę, która zagospodarowana zostanie pod potrzeby sportowo-rekreacyjne dla studentów i stanowić będzie część rozbudowywanego kampusu uczelni. Ten podarunek to wkład powiatu w rozwój szkolnictwa wyższego, a właśnie w PWSZ studiuje sporo młodzieży z terenów wiejskich. Uchwałę w tej sprawie przegłosowali radni powiatowi.

Starostwo jakiś czas temu zgodziło się, żeby z części terenów obok budynku Pogotowia Ratunkowego przy Alei M.B. Fatimskiej korzystały firmy pracujące przy rozbudowie kampusu PWZS. Kanclerz uczelni wystąpił też z zapytaniem do władz powiatu czy nie przekazałyby części nieruchomości przy pogotowiu, aby mogli zagospodarować ją dla celów sportowo-rekreacyjnych. Chociaż starostwo ma w planach rozbudowę budynku pogotowia to z analizy wyszło, że działka jest wystarczająco duża i ten pas ziemi, o który zabiegała PWSZ, nie będzie potrzebny.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego przegłosowana została uchwała o bezpłatnym przekazaniu PWSZ działki o powierzchni dwudziestu arów. – To nasz wkład w rozwój szkolnictwa wyższego w Tarnowie – uzasadnia starosta Mieczysław Kras. – Ta uczelnia jest niezwykle ważna także dla powiatu. Solidne wykształcenie w PWSZ zdobyć może młodzież z terenów wiejskich, której nie byłoby stać na studiowanie w Krakowie czy Rzeszowie.

Wprawdzie dwudziestoarowa działka przekazana została bezpłatnie, nie oznacza to jednak, że starostwo wyzbyło się majątku zupełnie za darmo. W zamian za obdarowanie uczelni, samorząd miasta Tarnowa obiecał wesprzeć kwotą 200 tys. zł urządzenie pomieszczeń dla centrum powiadamiania ratunkowego, co jest zadaniem starostwa.

dzialka_pwsz_02

dzialka_pwsz_03