dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

O wolności i patriotyzmie w Zespole Szkół w Radłowie

przeglad_prog_art_2011_01_miniW dniach 28 listopada do 1 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie już po raz dwunasty odbył się Przegląd Programów Artystycznych  A gdy wolności przyszedł czas... W tegorocznej edycji Przeglądu o laury walczyło 11 zespołów artystycznych ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz szkół podstawowych z terenu Powiatu Tarnowskiego i Brzeskiego oraz miasta Tarnowa.

W ciągu trzech dni prezentacji na scenie wystąpiło blisko trzystu uczniów, z którymi pracowało ponad dwudziestu nauczycieli. Programy artystyczne oceniało jury pod przewodnictwem pułkownika Zbigniewa Radonia, dowódcy Tarnowskiego Oddziału im. 5. Pułku Strzelców Konnych. Ponadto w skład komisji oceniającej weszli: pani Elżbieta Wiśniewska-Woźniczka – emerytowany nauczyciel polonista, pan Zbigniew Marcinkowski – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie, pan Kazimierz Dżalak – artysta plastyk. Jurorzy oceniali poziom recytacji i interpretacji tekstów, wyrazistość przesłania programu, zgodność scenariusza z ideą Przeglądu, oprawę muzyczną i plastyczną prezentacji,  zaangażowanie sceniczne wykonawców.

W ostatnim dniu Przeglądu odbył się Koncert Laureatów, w czasie którego ogłoszono wyniki i zaprezentowali się wyróżnieni uczniowie. Na finał Przeglądu i Koncert Laureatów przybyli licznie zaproszeni goście, wśród nich Starosta Tarnowski – pan Mieczysław Kras, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie - pan Edmund Juśko, Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie – pan Ryszard Żądło.

W kategorii szkół podstawowych wyróżniono i nagrodzono następujące szkoły:

• I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. S. Mierzwy w Biskupicach Radłowskich
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa im. św. Faustyny Kowalskiej w Niwce
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa im. S. Wyspiańskiego w Żabnie.

Na poziomie szkół gimnazjalnych punktowane miejsca zajęły:

• I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku
  • II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Radłowskiej
  • III miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Borzęcinie.

Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jurorzy nie ustalili I miejsca, II miejsce  ex aequo przyznano gospodarzom Przeglądu - Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Radłowie oraz V Liceum Ogólnokształcącemu im. J. Korczaka w Tarnowie, III miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu im. M. Kopernika w Tuchowie.

przeglad_prog_art_2011_02

przeglad_prog_art_2011_03