dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Goście z Lubelszczyzny wizytowali powiat

W powiecie tarnowskim gościła 40–osobowa grupa samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego. W ramach jednodniowej wizyty studyjnej chcieli zapoznać się z doświadczeniami i osiągnięciami powiatu tarnowskiego w zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Delegację przyjął wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, który w swojej prezentacji przedstawił działania w zakresie wykorzystania OZE i poprawy efektywności energetycznej.

Po prezentacji, goście z Lubelszczyzny, w towarzystwie Wicestarosty, odwiedzili wybrane obiekty, w których zrealizowane zostały projekty w ramach wieloletniego programu realizowanego przez Powiat Tarnowski pt. „Uporządkowanie gospodarki cieplnej z zastosowaniem źródeł odnawialnych w Powiecie Tarnowskim”:

1. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu – inwestycja polegająca na montażu 2 kotłów na biomasę, wymianie sieci ciepłowniczej i termomodernizacji 5 budynków wchodzących w skład obiektu, zrealizowana ze środków Ekofunduszu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, koszt inwestycji to ponad 4.301.000 zł

2. Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy gdzie również dzięki dotacji Ekofunduszu zamontowano 2 nowe kotły, na biomasę i gazowy, przeprowadzono termomodernizację obiektu i zainstalowano 60 kolektorów słonecznych, koszt inwestycji – ponad 913.000 zł

3. Dwa obiekty zmodernizowane dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach MRPO, tj:

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, gdzie wybudowano węzeł cieplny z 2 pompami ciepła, z wykorzystaniem wody z 2 studni głębinowych, zamontowano nowoczesny kocioł gazowy i przeprowadzono pełną termomodernizację obiektu, koszt inwestycji – onad. 1.113.000 zł.

- Dom Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach, gdzie oprócz podobnego zakres robót jak wyżej, zamontowano 60 kolektorów słonecznych o łącznej powierzchni 106,2 m2, koszt inwestycji – prawie 924.000 zł.


wizyt1

Wicestarosta M. Banach podkreślił, że realizacja tego typu projektów jest bardzo ważna dla władz samorządowych gdyż, z jednej strony,  służą ochronie środowiska naturalnego dzięki likwidacji przestarzałych i szkodliwy systemów ogrzewania węglem, znacznej redukcji dwutlenku węgla i dwutlenku azotu, ale również przynoszą wymierne korzyści ekonomiczne w postaci mniejszych kosztów wydatkowanych na paliwo czy obsługę systemów ciepłowniczych.
wizyt

wizyt2

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt