dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Powiat na poznańskich targach

wimika0Powiat tarnowski wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Lokalnymi Grupami Działania „Dunajec-Biała” oraz Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju po raz kolejny wziął udział w Międzynarodowych Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2011 w Poznaniu. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych, podczas których wystawcy mają okazję zaprezentować i promować regionalne produkty i atrakcje turystyczne.

Na stoisku powiatu tarnowskiego odwiedzający otrzymywali materiały promujące region tarnowski, uzyskiwali informacje o najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach Ziemi Tarnowskiej. Tradycyjnie można było skosztować lokalnych przysmaków, w tym „prołozików” – laureata tegorocznego Konkursu na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej. Jolanta Kramarczyk z Gospodarstwa Agroturystycznego „Wimika ” z Kowalowej chętnie odpowiadała na liczne pytania o przepis, sposób ich przyrządzania i o tradycję, z której się wywodzą. Ważnym elementem przyciągającym uwagę zwiedzających były ciekawe stroje gospodarzy i sam sposób prezentacji produktu. Mnóstwo pytań ze strony odwiedzających stoisko powiatu tarnowskiego dotyczyło bazy agroturystycznej, tras rowerowych, pieszych i oczywiście lokalnej kuchni.

wimika1

Wielu z odwiedzających nasze stoisko gości dzieliło się wspomnieniami z dotychczasowego pobytu w powiecie tarnowskim, wspomnieniami ze „wspinaczek", pobytu w Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach czy opowieściami o uroku Kąśnej i Dworku I.J. Paderewskiego. Opowieści świadczą o tym, że wielu osobom nawet z odległych końców Polski nie jest już obce piękno ziemi tarnowskiej.

wimika3

Podczas tegorocznej, 22 już edycji targów swoją ofertę zaprezentowało 750 wystawców, w tym wielu zagranicznych miedzy innymi z Austrii, Ukrainy, Bułgarii, Chin, Francji, Grecji, Chorwacji, Egiptu, Hiszpanii, Indii, Izraela, Japonii, Maroka, Niemiec, Norwegii, Palestyny, Wielkiej Brytanii, Włoch. Krajem partnerskim TOUR SALONU 2011 było Maroko a regionem partnerskim Województwo Zachodniopomorskie. Pierwsze dwa dni targowe miały charakter branżowy – zarezerwowano je dla wystawców i firm. Natomiast następne dni były otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Juz dziś zapraszamy na stoisko powiatu tarnowskiego podczas targów turystycznych w 2012 roku.

wimika2