dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Świętowali ratownicy

wino0Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego 12 października 2011 r. spotkali się pracownicy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Etatowy członek Zarządu Powiatu Paweł Augustyn podziękował za ofiarną pracę i zaangażowanie. Przedstawił również plany pogotowia na najbliższy okres.

Podczas spotkania wiele mówiono o ważnej społecznej roli, jaką dla mieszkańców powiatu tarnowskiego odgrywa medycyna ratunkowa i profesjonalne służy medyczne. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele filii wyjazdowych tarnowskiego pogotowia znajdujących się w różnych miejscach powiatu.

Paweł Augustyn w imieniu Zarządu Powiatu Tarnowskiego wręczył okolicznościowy list gratulacyjny, w którym czytamy: „Dzień Ratownictwa Medycznego jest okazją do złożenia podziękowań za podejmowanie odpowiedzialnych działań na rzecz ratowania zdrowia i życia człowieka. Praca, którą codziennie wykonujecie jest wyjątkowa.

Życzę, aby Wasza wiedza i umiejętności były doceniane, jednak nie musiały być zbyt często wykorzystywane. Udzielacie pomocy w nagłych stanach zagrożenia, pracując w trudnych i wymagających warunkach. Wasza praca wymaga zawodowego profesjonalizmu, dyspozycyjności oraz umiejętności panowania nad emocjami i stresem. Dzięki tym cechom niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych dla nich okolicznościach. Życzę wszelkiej pomyślności, zadowolenia z podejmowanych decyzji a przede wszystkim zdrowia, szczęścia i wszystkiego co najlepsze”.

wino1

wino5

W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie pracuje 120 osób, ratownikami medycznymi 72 są osoby. W ostatnim czasie w pogotowiu dokonano nowych inwestycji: zmodernizowano budynek, który ma nową elewację - koszt to 100 tys. zł, stacja ma również dwie nowe karetki za 500 tys. Teraz modernizowane będzie wnętrze budynku, aby pracownicy mieli większy komfort.

wino3

wino4