dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Szybcy i bezpieczni

Powiat Tarnowski jest partnerem Międzynarodowego Stowarzyszenia Passe-Partout, które realizuje projekt „Szybcy na torze, bezpieczni na drodze”. Projekt jest realizowany od 1 sierpnia 2011 r. i potrwa do 31 grudnia br. Ma służyć podniesieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym u młodych kierowców w wieku od 18 do 24 roku życia.

Projekt jest realizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout – lidera i pomysłodawcę projektu - w partnerstwie z Powiatem Tarnowskim, Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Miastem Tarnów, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. „Szybcy na torze, bezpieczni na drodze” to projekt, który ma służyć podniesieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym u młodych kierowców. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób między 18 a 24 rokiem życia, które:

• posiadają prawo jazdy kat. A i/lub B i nie mają na swoim koncie punktów karnych,
• są zameldowane lub uczą się/studiują w Małopolsce.

W ramach Projektu odbędzie się m.in.:

• konkurs na realizację spotów reklamowych,
• losowanie nagród dla wzorowych młodych kierowców,
• organizacja darmowego stażu bezpiecznej jazdy we wrześniu 2011 w Tarnowie i Tuchowie,
• akcja „Widoczni na drodze”,
• akcja „Zaprzyjaźnij się z alkomatem”.
Będziemy nagradzać tych, którzy jeżdżą bezpiecznie dając im możliwość wyszalenia się na torze wyścigowym – motywując tym samym do dalszej, bezpiecznej jazdy na drogach publicznych.

Czekają atrakcyjne nagrody:

• kurs jazdy sportowej za kierownicą samochodu rajdowego z instruktorem,
• darmowe karnety wstępu na gokartowy tor wyścigowy,
• nagrody rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego i fotograficznego, zestawy GPS, i inne…
Projekt „Szybcy … i bezpieczni…” otrzymał bardzo wysoką ocenę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ogólnopolskim konkursie FIO na najciekawsze inicjatywy organizacji pozarządowych w 2011 r. został on wyróżniony zajmując 8 lokatę na ponad 1500 złożonych wniosków.

Każdy potencjalny uczestnik spełniający wymogi określone w regulaminie rekrutacji będzie mógł wziąć udział w Projekcie na 2 sposoby: indywidualny lub grupowy (obie opcje mogą być skumulowane, tzn. opcja indywidualna nie wyklucza z udziału w opcji grupowej, dzięki czemu szanse kandydata wzrastają). Po pierwsze, kandydat indywidualny może wysłać swoje zgłoszenie do udziału w losowaniu darmowych karnetów na tor wyścigowy. Po drugie, w każdej szkole/uczelni mogą tworzyć się tzw. Kluby „Szybcy … i bezpieczni…” reprezentowane przez „teamy” – drużyny od 3 do 5 osób - które mogą brać udział w konkursie na najlepszy spot reklamowy, w którym do wygrania są nagrody rzeczowe oraz w konkursie na darmowe grupowe karnety kartingowe.
Osoby chętne do udziału będą mogły składać dokumenty osobiście lub pocztą tradycyjną w siedzibie Partnerów: Powiatu Tarnowskiego, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Miasta Tarnowa lub pocztą elektroniczną (skany dokumentów) bezpośrednio u Lidera Projektu - Międzynarodowego Stowarzyszenia Passe-Partout, w terminie od 15 sierpnia 2011 do 15 października 2011 (konkurs indywidualny) oraz od 1 września do 18 listopada (konkurs grupowy).

Strona www projektu: www.szybcyibezpieczni.pl