dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Podziękowania dla sportowców w Żabnie

W sobotę 1 października 2011 r. w Żabnie odbyło się spotkanie z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia sportu, czyli jubileuszu Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego "POLAN' w Żabnie, jako spadkobiercy poprzednich klubów działających w mieście. Zasłużeni działacze otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia od starosty tarnowskiego.

W 1910 roku w Żabnie znaleźli się ludzie, którzy chcieli coś zrobić dla drugiego człowieka, dla tego miasta, dla regionu, zostawili po sobie piękny ślad swojego życia. Ich śladem szły następne pokolenia. Z działalnością sportową w Żabnie, z działalnością Miejsko – Ludowego Klubu Sportowego „Polan” Żabno związali swe życie działacze, trenerzy i zawodnicy oraz kibice, a także wielu ludzi dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób wspierają działalność klubu.
W czasie spotkania rys historyczny sportu w Żabnie przedstawił Paweł Domański, nauczyciel wielu pokoleń sportowców, pasjonat historii, który w tym samym dniu promował swoją najnowszą publikację „ LZS i MLKS „Polan” Żabno w latach 1990 – 2010”. Warto dodać, iż wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali tę publikację.

Z okazji jubileuszu byli i obecni działacze sportowi, zawodnicy i trenerzy otrzymali okolicznościowe odznaczenia, medale i podziękowania. Od starosty tarnowskiego otrzymali je: Stanisław Kusior, Krzysztof Wójcik, Ryszard Łoś, Andrzej Pecka, Jerzy Pantera. Natomiast Marian Fido otrzymał Grosz Ziemski Tarnowski za działania podejmowane na rzecz rozwoju sportu w Żabnie.

Za: zabno.pl